Owoce w diecie niemowlaka

Owoce w diecie niemowlaka

Warzywa i owoce powinny stanowić fundament jadłospisu bobasa. Jednak to, jakie owoce podać dziecku i w jakiej formie je serwować, zależy m.in. od sposobu żywienia malucha i jego indywidualnych predyspozycji. Przyjmuje się, że dzieci karmione mlekiem modyfikowanym mogą zasmakować jabłka w postaci soku już około 4. miesiąca życia, a jabłka w postaci musu – po 4.miesiącu. Maluchy karmione naturalnie muszą poczekać nieco dłużej – do 6. miesiąca życia.

Jakie owoce na początek?

Zasada jest prosta – rozszerzanie diety niemowlaka należy rozpocząć od wprowadzania owoców, które najmniej uczulają. Najwcześniej można podać jabłka, jagody, maliny, jeżyny, winogrona, owoce dzikiej róży oraz brzoskwinie. Nieco później – śliwki, gruszki, morele, zaś relatywnie najpóźniej (około 11. miesiąca) – pomarańcze, mandarynki, truskawki.

Ważne jest jednak nie tylko to, aby podajając dziecku warzywa, posiłkować się przygotowanym przez ekspertów harmonogramem rozszerzania diety bobasa, ale także i to, aby maksymalnie zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Aby mieć absolutną pewność, że niemowlę nie zakrztusi się posiłkiem, podawaj go w najbardziej bezpiecznej z możliwych form. Najlepszym rozwiązaniem jest serwowanie owoców i warzyw w postaci musów i papek. W tym celu warto skorzystać ze specjalnej wyciskarki i przeciskarki w jednym – The Wean Machine ze sklepu www.babymama.pl. Dzięki niej szybko przygotujesz smaczne i zdrowe danie dla swojego małego smakosza.

Dla malucha, dla całej rodziny

The Wean Machnie w mig odmieni życie całej rodziny, a przynajmniej jego kulinarny wymiar. Dzięki urządzeniu szybko przygotujesz smaczny i zdrowy posiłek dla całej rodziny, bez względu na to, gdzie aktualnie jesteś. The Wean Machine sprawdza się wszędzie: w domu, w restauracji, na wycieczce, podczas spaceru czy na pikniku. The Wean Machine nie zawiera żadnych szkodliwych substancji takich jak bisfenol A, ftalan i polichlorek winylu.

Przeciskarka do jedzenia The wean machine cena: 69,00 pln. Więcej informacji o produkcie rodzice znajdą na www.babymama.pl.

fot. babymama

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE