Oświetlenie przedpokoju: jakie lampy warto kupić?

Oświetlenie przedpokoju: jakie lampy warto kupić?

Na ograniczonej przestrzeni przedpokoju trzeba zmieścić lampy, które będą zapewniały odpowiednią intensywność oświetlenia, nie zapominając przy tym efektownym wyglądzie.

Przede wszystkim – aranżacja

Artykuły oświetleniowe do przedpokoju powinno się dobierać przede wszystkim pod kątem aranżacji wnętrza oraz dostępnej przestrzeni. Gdy jest on urządzony klasycznie, najlepszym rozwiązaniem będą lampy w tymże stylu, natomiast gdy jest on nowoczesny, oświetlenie również powinno takie być. Niemniej jednak minimalistycznie urządzone pokoje mogą prezentować się świetnie także z klasycznymi detalami.

Typ oświetlenia

Do przedpokojów najczęściej wybiera się lampy sufitowe – mają one zapewnić optymalne oświetlenie w całym pomieszczeniu. Gdy wnętrze jest niewielkie, wówczas warto pamiętać o tym, by lampa nie była zbyt duża, gdyż może jeszcze bardziej je pomniejszyć. Dobrym pomysłem będą plafony, które są w miarę neutralne i w rzeczywistości pasują do każdej aranżacji. Uniwersalnym wyborem będą także oprawy punktowe, wymagają one jednak stworzenia odpowiedniej instalacji w suficie podwieszanym. Można zdecydować się również na lampy wiszące dostosowane do stylu, w jakim urządzony jest przedpokój.

Pamiętaj o funkcjonalności

To jednak jeszcze nie wszystko – gdy pozwalają na to względy techniczne, warto pomyśleć o montażu kinkietów, które świetnie pasują zarówno do wnętrz nowoczesnych, jak i tych klasycznych. Ponadto, gdy w przedpokoju znajduje się konsola lub komoda, można umieścić na niej lampkę stojącą, która wieczorem i nocą zapewni klimatyczne oświetlenie i może stać się uroczym detalem. Wybór oświetlenia jest naprawdę szeroki. Do wnętrza w klasycznym stylu idealnie będą pasować lampy ze szklanymi kloszami i tkaninowymi abażurami, a do nowoczesnego – lampy wykonane ze szkła i metalu. Warto zwrócić uwagę na lampy Philips, które zachwycają swoimi intrygującymi wzorami, na przykład modele Nister lub Temple.

Nie podejmuj wobec tego pochopnej decyzji – dokładnie zapoznaj się z różnymi propozycjami producentów, aby znaleźć dla siebie coś interesującego. Pamiętaj, że zakupy możesz zrobić również online.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE