Sport odmładza

Sport odmładza

Regularnie ćwicząc, możemy odjąć sobie nawet 10 lat. To ogromna motywacja do tego, aby zacząć się ruszać.

Darmowy kosmetyk odmładzający

Ćwiczenia fizyczne to najlepszy, naturalny i zupełnie darmowy kosmetyk odmładzający. Dzięki nim zmniejsza się ilość tkanki tłuszczowej w organizmie, natomiast zwiększa się ilość tkanki mięśniowej. Mięśnie zyskują na objętości i elastyczności, dzięki czemu skóra ujędrnia się, staje się bardziej napięta, a zmarszczki znacznie się zmniejszają. Ponadto uprawianie sportu powoduje powstawanie endorfin w organizmie – hormonów młodości i szczęścia, dzięki którym będziesz wręcz promieniała.

Jeśli nigdy nie ćwiczyłaś, zacznij powoli. Na początek uprawiaj sport dwa razy w tygodniu przez godzinę. Z czasem zaczniesz trenować trzy razy w tygodniu. Możliwości jest wiele. Możesz skorzystać z pomocy profesjonalnego trenera na siłowni lub w klubie fitness, ale możesz równie dobrze zacząć ćwiczyć na własną rękę. Wybierz taki rodzaj aktywności fizycznej, który sprawia Ci przyjemność. Może to być prosta gimnastyka w domu, jazda na rowerze, pływanie, jogging, jazda na rolkach lub po prostu energiczny spacer. Jeżeli Twoja kondycja jest kiepska, a w dodatku masz nadwagę, najlepszym wyborem będzie pływanie. To sport bardzo intensywny, a jednocześnie niezwykle przyjemny i bezpieczny. Podczas pływania lub gimnastyki w wodzie pracują wszystkie mięśnie, a stawy nie są obciążone. Ponadto delikatny ruch wody działa na skórę jak masaż i sprawia, że staje się ona jędrna i elastyczna.

Jak uatrakcyjnić ćwiczenia?

Aby aktywność fizyczna szybko nam się nie znudziła, warto cały czas ją uatrakcyjniać. Co jakiś czas zmieniaj rower na gimnastykę lub jazdę na rolkach. Motywująco i zachęcająco działają też sportowe zakupy. W sklepach sportowych są dostępne różne praktyczne i ładne przyrządy do ćwiczeń, które uatrakcyjnią codzienny trening. Warto zaopatrzyć się w skakankę, dzięki której szybko spalisz kalorie i poprawisz wydolność organizmu, czy w piłkę do ćwiczeń, przydatną w kształtowaniu mięśni brzucha i rozwijaniu równowagi. Dobrym pomysłem jest też zakup małych ciężarków treningowych, które w warunkach domowych pomogą wzmocnić ręce i ukształtować proporcjonalne i elastyczne mięśnie.

Pamiętaj, aby nie forsować się nadmiernie na początku swojej przygody z aktywnością fizyczną. Stopniowo zwiększaj intensywność ćwiczeń, w miarę jak będziesz nabierać formy. Sport ma być przede wszystkim przyjemnością. Próbuj, a ujędrnisz ciało, schudniesz, poprawisz swoją postawę, siłę i wydolność organizmu, dzięki czemu poczujesz się młodsza i bardziej atrakcyjna.
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE