Najczęstsze błędy w makijażu, czyli jak się nie malować

Najczęstsze błędy w makijażu, czyli jak się nie malować

Poniżej przedstawiamy najczęstsze błędy w makijażu, których należy unikać.

Podkład

Źle dobrany podkład to najczęstszy błąd popełniany przez kobiety. Zazwyczaj jest on za ciemny, przez co odznacza się od skóry na szyi i nas postarza. Pamiętajmy, że podkład ma być naszą drugą skórą, musi być niewidoczny. Aby wybrać odpowiedni podkład, należy sprawdzić jego kolor w naturalnym świetle, najlepiej na żuchwie lub na przedramieniu.

Brak korektora

Wiele kobiet pomija ten element makijażu, korektor zastępując podkładem. Niestety podkład zamiast przykrywać zmarszczki pod oczami, bardziej je uwidacznia. W celu zamaskowania cieni pod oczami i rozświetlenia okolic oczu, warto używać korektora w beżowym odcieniu lub z dodatkiem różowych pigmentów.

Posklejane rzęsy

Niektórzy wychodzą z założenia, że jeżeli nałożą na rzęsy dziesiątą warstwę tuszu, to uzyskają piękne, grube rzęsy. Niestety efekt jest odwrotny – rzęsy się sklejają, przez co wydaje się, jakby było ich mniej, a pomiędzy nimi były duże odstępy. Aby tego uniknąć, należy tusz nakładać zygzakiem, od nasady rzęs po końcówki. Od czasy do czasu warto także przeczyścić szczoteczkę płatkiem kosmetycznym, dzięki czemu unikniemy osadzania się grudek na rzęsach. Jeśli nie jesteś zadowolona z objętości i kondycji swoich rzęs, oprócz odpowiedniej maskary i właściwej techniki nakładania tuszu, powinnaś dodatkowo zainwestować w skuteczne regenerum. odżywka do rzęs do rzęs zawiera w składzie kolagen, witaminę E, olej rycynowy, keratynę, prowitaminę B5, elastynę i olipeptydy.

Blade usta

Wiele kobiet wybiera szminki w kolorze nude z przekonaniem, że wówczas usta będą wyglądały naturalnie. Nic bardziej mylnego! Całość makijażu wygląda nietwarzowo, a usta wyglądają jakby straciły pigment.

Niepodkreślone brwi

Brwi są ramą dla naszych oczu, muszą więc ładnie się prezentować. Często jednak ten element makijażu jest przez kobiety pomijany lub brwi obrysowane są w taki sposób, że wyglądają nienaturalnie. Brwi podkreślone w sposób idealny powiększą oczy i zapewnią optyczny lifting twarzy.

Kreska na dolnej powiece

Kreska na dolnej powiece lub na linii wodnej jest sposobem na szybki makijaż. Niestety makijaż ten powoduje, że oczy wyglądają na zmęczone i optycznie zmniejszone. Dodatkowo czarna kredka pod oczami bardzo często się rozmazuje i tworzy się tzw. efekt pandy. Aby tego uniknąć, wystarczy czarną kredkę zamienić na… beżową. Wówczas makijaż będzie wyglądał świeżo, a oczy się optycznie powiększą.

Bronzer

Jeżeli chodzi o bronzer, to najczęściej popełnianym błędem jest malowanie za ciemnej, brązowej plamy na policzku, co sprawia, że nawet, gdy mamy prawidłowo dobrany podkład, wyglądamy tak, jakbyśmy dostały uczulenia. Z bronzerem nie należy przesadzać – gdy go nabieramy i widzimy, że na pędzelku jest go za dużo, wystarczy delikatnie strzepnąć go z pędzelka. Pamiętajmy, że bronzera nie nakładamy na środek policzka! Zaczynamy go nakładać na początku kości policzkowej (przy uchu) i delikatnie przesuwamy pędzelkiem aż do policzka – w tym miejscu kosmetyku powinno być jak najmniej.

Chociaż makijaż jest kwestią indywidualną, warto spojrzeć na to, w jaki sposób używamy poszczególnych kosmetyków, żeby uniknąć makijażowej wpadki – zwłaszcza przed ważnym wyjściem lub spotkaniem.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Akcesoria Do Makijażu: zobacz co może Ci się przydać
Puder Matujący: idealny na świecącą skórę
Makijaż Permanentny Ust: jak wygląda zabieg?
Błędy W Makijażu: jak się nie malować?