Makijażowe wpadki, czyli czego unikać jak ognia!

Makijażowe wpadki, czyli czego unikać jak ognia!

Makijaż może zarówno poprawiać urodę jak i szpecić. Poniżej podpowiadamy jak się nie malować. Sprawdź najczęstsze błędy makijażowe.

1. Zbyt ciemny podkład

Usilne „opalanie” się podkładem to problem dość powszechny. Linia żuchwy wtedy zbyt wyraźnie odcina się od szyji, a całość prezentuje się niezbyt atrakcyjnie. Należy pamiętać, że zwłaszcza kobiety w dojrzałym wieku, używając ciemniejszego podkładu, postarzają się makijażem. Jaśniejszy, rozświetlajacy fluid zawsze doda twarzy więcej świeżości i witalności.

2. Brak przypudrowania lub jego za duża ilość

Ogromna ilość użytego pudru to częsty problem gwiazd, które na zdjęciach z ważnych uroczystości, pojawiają się z „mąką” na twarzy. Wynika to z ilości pudru, który w swoim składzie ma mikę. Może ona, zastosowana w nadmiarze, w blasku fleszy, dawać efekt białych plam.

Brak pudru to również błąd, choć mniej bolesny. Pamiętajmy, że puder utrwala podkład i sprawia, że ten dłużej utrzymuje się na skórze. Ważnym elementem jest także przygotowanie twarzy do kolejnych etapów makijażu. Nakładając róż lub bronzer na niezmatowioną skórę, łatwo możemy osiągnąć efekt brzydkich plam, trudnych do roztarcia.

3. Zbyt dużo perły na powiekach

Technika użycia matowych cieni, z dodatkiem perły, daje bardziej elegancki i naturalny efekt. Jest to niezwykle istotne wówczas, kiedy skóra traci jędrność i elastyczność, a cienie perłowe mogą niepotrzebnie podkreślić zmarszczki.

4. Użycie zbyt ciemnego korektora

Sięgając po korektor pod oczy, należy wybierać kolory jaśniejsze od cery i zastosowanego podkładu. Dzięki temu efekt rozświetlenia spojrzenia i zakrycia cieni pod oczami, będzie bardziej spektakularny.

Podobnie jest w przypadku korektorów do twarzy, nie powinny być ciemniejsze, a możliwie dobrane do odcienia naszej skóy, by wyglądały naturalnie.

5. Brak równowagi w intensywności całego makijażu

Należy pamiętać, że ciemne oczy powinny isć w parze z delikatnie podkreślonymi ustami, i na odwrót. Unikaj przesady. To samo tyczy się zastosowanych kolorów i ich tonacji. Cały makijaż, zarówno oczy, jak i usta, powinien być utrzymany w ciepłych badź zimnych barwach.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE