Maybelline Affinitone kolory: pozwól podkładowi dopasować się do twojej cery!

Maybelline Affinitone kolory: pozwól podkładowi dopasować się do twojej cery!

Jak zatem dobrać kolor podkładu, by był on idealnie dopasowany do naszej cery? I na czym polega działanie samodopasowujących się podkładów Maybelline Affinitone? Podpowiadamy, jak znaleźć podkład idealny!

Kolory podkładów: nie za ciemny, nie za jasny!

Wybierając odpowiedni dla siebie podkład, musimy przede wszystkim uświadomić sobie jedną, bardzo ważną rzecz: jego kolor nie może być ani za jasny, ani za ciemny, lecz wprost idealnie dopasowany do naturalnego koloru naszej skóry. Wielu paniom wydaje się, że kupując nieco ciemniejszy kolor podkładu, uzyskają delikatny efekt ,,opalenizny” na swojej skórze. Oczywiście, w pewnym sensie otrzymamy taki rezultat, ale jednocześnie będzie on mało naturalny, gdy kolor naszej skóry na twarzy będzie się widocznie ,,odcinał” od koloru skóry na szyi.

Jak dobrać kolor podkładu? Testuj!

Najlepszym sposobem na dobranie idealnego koloru podkładu do swojej skóry będzie bezpośrednie przetestowanie go na twarzy. Możemy zrobić to w ulubionej drogerii, prosząc wizażystkę o poradę i aplikację produktu lub zabrać próbki kilku kolorów podkładu i przetestować go samodzielnie w domu. Testując podkład, najlepiej na początku aplikować go w okolicy żuchwy – w ten sposób będziemy widzieć, czy kolor znajdujący się na twarzy nie będzie się znacząco odróżniał od naturalnego koloru szyi. Jeśli tak, będziemy mogły przejść szybko do testowania kolejnego koloru, bez potrzeby malowania całej twarzy.

Podkład samodopasowujący się – podkład idealny?

Jeżeli nadal mamy problem z dopasowaniem idealnego koloru podkładu, idealnym rozwiązaniem może być dla nas podkład o samodopasowującej się formule. Maybelline Affinitone to aż 8 różnych kolorów fluidów, które wprost idealnie stapiają się z naturalnym kolorytem skóry, przynosząc efekt nieskazitelnej, upiększonej i wypoczętej cery. Bardzo ważne jest to, że nawet wtedy, gdy wybierzemy podkład o ton ciemniejszy lub jaśniejszy od naszej skóry, powinien on stopić się z nią tak naturalnie, by nie odróżniać się od koloru skóry na naszej szyi.

Co zrobić, gdy kupiliśmy za jasny lub za ciemny podkład?

Niestety, czasami pomimo dobrych chęci, zdarza nam się popełnić błąd i wybrać zbyt jasny lub zbyt ciemny podkład do twarzy. Czy w takiej sytuacji jesteśmy zmuszone wyrzucić taki produkt do kosza? Absolutnie nie! Możemy bowiem nadal odpowiednio go spożytkować.

  • Zbyt ciemny podkład możemy rozjaśnić, mieszając go z jaśniejszym podkładem, i odwrotnie, zbyt jasny podkład możemy przyciemnić, dodając do niego odpowiednie proporcje ciemniejszego kosmetyku. Na rynku znajdziemy też specjalne rozjaśniacze do podkładów.
  • Nieodpowiednio dobrany podkład możemy połączyć nie tylko z innym podkładem, lecz także kremem BB, kremem do twarzy czy rozświetlaczem w płynie, uzyskując całkiem nowy kosmetyk na miarę naszych potrzeb!
  • Nie musimy jednak wcale łączyć zbyt ciemnych i zbyt jasnych podkładów z innymi kosmetykami, lecz po prostu wykorzystać je o różnych porach roku, kiedy nasza cera przybiera inny koloryt.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE