Wybieramy niezawodny podkład do twarzy

Wybieramy niezawodny podkład do twarzy

Nawet jeśli nie używamy go codziennie, jest on nieodzowny w naszej kosmetyczce – mowa oczywiście o podkładzie do twarzy. Jak jednak wybrać ten idealny dla siebie? Podpowiadamy.

Czym charakteryzuje się dobry podkład do twarzy?

Dobre podkłady do twarzy cechuje to, że są w stanie zmatowić cerę i pokryć drobne niedoskonałości. Przed użyciem podkład powinien być wstrząśnięty – wówczas unikniemy nieestetycznych grudek. Warto również pamiętać, że odcień podkładu musi być dopasowany do koloru naszej skóry lub być jak najbardziej do niej zbliżony.

Podkład może być nałożony na skórę za pomocą pędzelka lub też można użyć do tego celu opuszków palców. Produkt delikatnie i równomiernie wklepujemy w policzki, czoło, okolice oczu i inne partie twarzy.

O czym warto pamiętać, poszukując idealnego podkładu do twarzy?

Znalezienie dobrego i sprawdzonego podkładu może być nieco czasochłonne. Aby ułatwić sobie ten proces, warto poznać kilka zasad dobierania podkładu. Kobiety z mocnym trądzikiem powinny pamiętać, że kosmetyk ten nie ma cudownych właściwości wygładzania skóry. Jego głównym zadaniem jest wyrównanie kolorytu cery. Bardzo ważną kwestią jest zastosowanie (przed położeniem podkładu) kremu nawilżającego, który uelastycznia skórę i poprawia utrzymywanie się podkładu na naszej twarzy.  

Jak dobrać kolor podkładu do własnej karnacji?

Przy wyborze bazowego dla nas kosmetyku ważne jest natężenie i ton podkładu. Przed zakupem możemy skorzystać z próbek bądź testerów dostępnych w drogeriach. Odrobinę wybranego koloru warto nanieść nie na wierzch dłoni, lecz na policzek – wtedy najlepiej odzwierciedli on rzeczywisty efekt.

Podkład może nie prezentować się dobrze na naszej twarzy na przykład wtedy, gdy źle dobierzemy odcień kosmetyku do własnej karnacji. Istotny jest również krem, który został położony wcześniej na naszą skórę – nie zawsze oba te kosmetyki będą się ze sobą dobrze komponować.

Szczególnie dużą wagę do koloru podkładu powinny przykładać kobiety o bardzo jasnej, wręcz bladej cerze. Często większość produktów dostępnych w sklepie może okazać się dla nich zbyt ciemna.

N, C i W, czyli co oznaczają literki umieszczone na etykietach podkładów?

Podkłady oznaczone literką N oznaczają odcień neutralny dla skóry. Produkty określone jako W oscylują wokół żółtawych barw, natomiast C – idą w stronę kolorów zimnych. Chcąc znaleźć dobre podkłady do twarzy, zdecydowanie warto kierować się tymi oznaczeniami. Jeśli interesują Was wysokiej jakości podkłady do twarzy, sklep kontigo.com.pl oferuje szeroką gamę fluidów do twarzy utrzymanych w różnych tonacjach.
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE