Manicure hybrydowy – na czym polega jego fenomen?

Manicure hybrydowy – na czym polega jego fenomen?

Skąd takie zainteresowanie akurat tą metodą nakładania lakieru na paznokcie? Czym wyróżnia się ona na tle innych metod stosowanych w salonach kosmetycznych? Na te oraz wiele innych pytań odpowiemy poniżej.

Jak wykonuje się manicure hybrydowy?

Tego rodzaju manicure można bez najmniejszych trudności wykonywać również w domu. Wystarczy zakupić odpowiednią lampę UV lub UV LED, dzięki której stan płynny lakieru hybrydowego przechodzi w stan stały. Ponadto przy wykonywaniu takiego manicure wykorzystuje się również różnego rodzaju bazy i topy, które dodatkowo doskonalą i utrwalają efekt. Dzięki zastosowaniu tej metody mamy pewność, że warstwa, którą pokryjemy paznokieć, będzie trwała i odporna na uszkodzenia. Każdy z wymienionych produktów – od lampy po lakiery hybrydowe o specjalnej formule – jest łatwo dostępny zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, takich jak lakieryhybrydowe.pl.

Manicure hybrydowy

Fenomen lakieru hybrydowego

Tego rodzaju lakiery są niezwykle trwałe, a ich kolory dzięki mocnemu napigmentowaniu są bardzo intensywne. Jest to jedna z cech, które wyróżniają je na tle innych tego rodzaju produktów. Ponadto barwy te możemy dowolnie zestawiać i tworzyć niepowtarzalne wzory. Niewątpliwie jednym z największych hitów wśród lakierów hybrydowych są lakiery termiczne, które zmieniają odcień pod wpływem temperatury. Dzięki temu przy użyciu jednego produktu otrzymujemy nie tylko dwa różne kolory, ale również efekt ombre – jeden z najmodniejszych efektów ostatnich kilku sezonów.

Manicure hybrydowy jest świetną alternatywą dla tych, którzy nie lubią odpryskującego z paznokcia lakieru, pozostawiającego nieestetyczne ślady. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych metod utwardzania przy pomocy lamp UV i UV LED lakier jest mocno przytwierdzony do paznokcia i utrzymuje się na nim nawet do trzech tygodni. Ponadto nałożona na lakier warstwa Topu gwarantuje, że kolor nie wyblaknie i nawet po kilku tygodniach będzie wyglądał jak świeżo nałożony. Dzięki wymienionym powyżej zaletom manicure hybrydowy zyskał popularność wśród kobiet, które cenią sobie wygodę, wytrzymałość i przede wszystkim estetykę.

O popularności lakierów hybrydowych decyduje również łatwość ich aplikowania na płytkę paznokcia. W przeciwieństwie do tradycyjnego lakieru nie stwarzają one ryzyka zamalowania skórek, a nałożenie zbyt dużej ilości produktu też nie stanowi problemu. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że manicure hybrydowy umożliwia wręcz nieskończoną ilość poprawek. Czas jego schnięcia i utwardzania jest znacznie krótszy niż w przypadku jego tradycyjnych odpowiedników. Wystarczy zaledwie kilkadziesiąt sekund w lampie i zyskujemy ekstra efekt bez ryzyka rozmazania.

Manicure hybrydowy, w odróżnieniu od tipsów czy żeli, cechuje naturalność. Oczywiście możemy przedłużyć płytkę paznokcia metodą hybrydową, ale nawet po takim zabiegu nie zyskuje on sztucznego czy przerysowanego wyglądu. Dlatego właśnie lakiery te zyskują popularność wśród kobiet, które z racji wykonywanego zawodu decydują się na naturalny i nierzucający się w oczy manicure.

Lakiery hybrydowe są łatwo dostępne zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. To produkty stosunkowo tanie, a ich cena jest jak najbardziej adekwatna do jakości. Kupując jeden lakier, możemy wykonać w domu kilka manicure, a także połączyć go z innym kolorem czy nałożyć na niego dodatkowy efekt, na przykład pyłek czy efekt szkła. W przypadku tego rodzaju manicure jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia – reszta pozostaje w zasięgu ręki.
 
ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Akcesoria Do Makijażu: zobacz co może Ci się przydać
Maskary 3d: czy są warte swojej ceny?
Błędy W Nakładaniu Makijażu: jak ich uniknąć?
Beauty Blender: idealna gąbka do makijażu
Krem Rozświetlający: krem BB czy CC?