Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Jak przechowywać lakiery hybrydowe?

Zanim jednak zastosujesz się do naszych wskazówek dotyczących przechowywania lakierów hybrydowych, sprawdź jedną ważną rzecz. Być może producent umieścił na ich opakowaniu istotne wytyczne w tej kwestii? Jeśli nie – nic straconego. Przygotowaliśmy dla Ciebie kilka cennych rad. Dzięki nim Twoje lakiery hybrydowe będą Ci służyć zdecydowanie dłużej.

Sposoby przechowywania lakierów hybrydowych

Zależy Ci tym, żeby Twoje lakiery hybrydowe były trwałe przez długi czas? Zaczyna Cię irytować, że już po kilku dniach lakier zmienia swoją konsystencję i jego aplikacja zaczyna być problematyczna? Być może to nieodpowiednie przechowywanie stoi za niską trwałością Twoich lakierów. Co zrobić, żeby w przyszłości takie problemy się już nie pojawiały? 

Zawsze sprawdzaj datę ważności produktu

Daty ważności są zawsze “po coś”. O ile w przypadku artykułów spożywczych na ogół zerka się na termin przydatności do spożycia, z kosmetykami bywa już różnie. Jeśli nie sprawdziłaś tego przed zakupem – nic straconego. Swoje lakiery hybrydowe możesz przejrzeć przecież w dowolnym momencie. Produkty z najkrótszą datą ważności ustaw w pierwszej linii, żeby o nich pamiętać i zużyć je w pierwszej kolejności.

Butelki z lakierem ustawiaj zawsze pionowo

Przechowując lakiery hybrydowe w miejscach do tego nieprzeznaczonych, np. w torebce czy kosmetyczce, narażasz je na uszkodzenie. Zwłaszcza gdy są nieodpowiednio dokręcone – mogą się wylać lub spaść i się potłuc.

Pamiętaj o dokładnym zakręcaniu lakieru po każdym użyciu

Skończyłaś wykonywać manicure hybrydowy? Pamiętaj o zakręceniu buteleczek z lakierami. Jeżeli o tym zapomnisz, lakier hybrydowy może zgęstnieć i wyschnąć. W efekcie proces malowania takim produktem będzie nie tylko utrudniony, a wręcz niemożliwy. Na jakość lakieru hybrydowego wpływa również temperatura, w jakiej jest on przechowywany.

Minimalizuj ryzyko przegrzania lakieru

Co do zasady, bardzo trudno jest w naszej strefie klimatycznej przegrzać lakier hybrydowy. Jeżeli jednak temperatury przekraczają 30 stopni, a produkty do wykonywania manicure przechowujesz np. blisko okna, możesz mieć problemy. W skrajnym przypadku dopuszczalne jest nawet umieszczenie wtedy lakierów w lodówce. Zdecydowanie bardziej odpowiednim miejscem jest jednak zamknięta szafka lub szuflada.

Unikaj ustawiania lakierów hybrydowych przy lampie UV

Być może nie każdy o tym wie, ale stawianie butelek z lakierami hybrydowymi tuż przy pracującej lampie UV może mieć negatywne konsekwencje. Lakier bardzo często ulega wtedy nieodwracalnym procesom, uniemożliwiającym jego ponowne użycie.

Masz swój salon kosmetyczny? Zainwestuj w odpowiednie meble do przechowywania!

Można byłoby zadać sobie pytanie: gdzie przechowywać lakiery hybrydowe? Co zrobić, żeby nie były one narażone na zmianę konsystencji lub rozbicie? Jest to szczególnie istotne w przypadku, gdy masz swój salon kosmetyczny i posiadasz dziesiątki czy nawet setki produktów. Warto zainwestować wtedy w specjalistyczne meble do salonów kosmetycznych. Dzięki nim będziesz mieć zawsze pewność, że Twoje lakiery hybrydowe będą w dobrej kondycji przez cały okres użytkowania. Meble do salonów kosmetycznych nie tylko wyglądają estetycznie. Są również bardzo funkcjonalne i łatwe do czyszczenia. Obecnie wybór mebli do salonów kosmetycznych jest tak duży, że z pewnością znajdziesz do swojego salonu takie, które idealnie wpiszą się w jego wystrój. Gdzie natomiast przechowywać lakiery w warunkach domowych?

Przechowywanie lakierów hybrydowych w domu

Zdajemy sobie doskonale sprawę z faktu, że jeżeli wykonujesz samodzielnie manicure hybrydowy w domu, nie potrzebujesz specjalistycznych mebli. Nie oznacza to jednak, że posiadając kilka ulubionych lakierów hybrydowych, możesz pozwolić sobie na ich szybką utratę trwałości. Wybierz takie pomieszczenie, gdzie jest najchłodniej i umieść tam swoje lakiery w zamkniętej szafce lub szufladzie. Jeżeli masz dziecko, zwróć również uwagę na to, by miejsce przechowywania nie było w zasięgu jego rąk. Stosując się do naszych wskazówek, będziesz się mogła długo cieszyć trwałością swoich lakierów hybrydowych. Pamiętaj, że wykonywanie manicure powinno być przyjemnością, a przy użyciu lakierów wyschniętych lub przeterminowanych staje się uciążliwe.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE