Makijaż oczu. Dobierz kolory cieni prawidłowo do swojej tęczówki

Makijaż oczu. Dobierz kolory cieni prawidłowo do swojej tęczówki

Do dyspozycji posiadamy najróżniejsze kolorowe kosmetyki, w tym: eyelinery, cienie do powiek, tusze do rzęs. Bardzo ważny jest przy tym dobór makijażu zarówno do wersji dziennej, jak i wieczorowej, co pozwoli podkreślić kolor tęczówki. Makijaż oczu to jeden z najważniejszych elementów, dlatego należy traktować go z uwagą.

Odpowiedni makijaż dopasowany do koloru oczu

  • Makijaż oczu brązowych. Oczy brązowe (przechodzące niekiedy w bardzo ciemny brąz) są uważane za tajemnicze i jedne z bardziej uwodzicielskich. Brązowe oczy bardzo dobrze komponują się z takimi kolorami jak: złoto, szarości, purpura, a także niebieski. Z kolei w przypadku eyelinera warto użyć dobrze napigmentowanego czarnego kosmetyku, który sprawi, że linia rzęs będzie dodatkowo podkreślona. Posiadaczki oczu brązowych mają zazwyczaj ciemne rzęsy, dlatego czarny eyeliner dodatkowo pięknie uwypukli ich naturalną gęstość.
  • Makijaż oczu niebieskich. Posiadaczki niebieskich oczu, szczególnie te o delikatnym typie urody, powinny unikać obrysowywania oczu ciemnym eyelinerem – szczególnie w typie „arabskiej kreski“, która polega na pozostawieniu linii zarówno na górnej, jak i dolnej powiece. Przez to delikatna tęczówka może zanikać, oko zmniejszyć się i źle wyglądać. Z cieni do powiek można wybrać niebieskie, jednak należy obowiązkowo dodać do nich inny kolor lub kilka różnych. Warto wybierać cienie w kolorach: różowym, zielonym, żółtym oraz fioletowym.
  • Makijaż oczu zielonych. Ten kolor oczu posiada zaledwie 1% populacji, dlatego zielonoocy to prawdziwe indywidua. Zielona tęczówka bardzo dobrze prezentuje się w sąsiedztwie beżu, złota, fioletu, srebra, a także – paradoksalnie – samej zieleni, chociaż często odradza się wykonywania makijażu kolorami zbliżonymi do naturalnego koloru tęczówki. Prawdziwym oryginałem będzie wybór odważnego eyelinera w fluokolorze, np. limonki, który pięknie wydobędzie głębię zielonych oczu. Srebrne cienie wykorzystaj w wewnętrznych kącikach oczu, aby optycznie wyglądały na większe.
  • Makijaż oczu piwnych. Tęczówka w tym kolorze wygląda idealnie w tzw. makijażu „smoky eyes”. Oczy warto też malować, wykorzystując do tego różne odcienie brązów. Równie dobrze sprawdzą się zielenie i fiolety. Wykończenie czarnym eyelinerem i dokładne wytuszowanie rzęs sprawi, że piwne oczy nabiorą charakterystycznej głębi.

Makijaż oczu krok po kroku dla brunetek

Brunetki przeważnie nie mają problemu z makijażem oczu, gdyż zazwyczaj zarówno w delikatnym dziennym, jak i mocnym wieczorowym wyglądają bardzo korzystnie. Ich uroda nie gaśnie pod wpływem kolorowych kosmetyków, a odpowiednio podkreślona rozkwita. Brunetki nie powinny obawiać się ciemnych i mocnych efektów na oku.

Makijaż oczu dla blondynek

Ciemne kolory mogą nieco przytłoczyć blondynki, dlatego do makijażu oczu powinny wybierać ciemne tusze i eyelinery, natomiast cienie raczej w jaśniejszych barwach. Ciemny makijaż w typie „smoky eyes” należy wykonywać przy pomocy ciemnobrązowych i grafitowych odcieni, rezygnując z czerni, która nie służy szczególnie bladym blondynkom. Oczywiście wiele jeszcze zależy od konkretnego typu urody, jednak makijaż bardziej idący w stronę rozświetlenia niż przyciemnienia zawsze będzie bezpieczniejszym wyjściem dla pań o jasnych włosach. W kontekście jasnego odcienia włosów bardzo dobrze będą się prezentowały pastele – róże i fiolety.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Triki Makijażowe: proste i praktyczne
Błędy W Makijażu: jak się nie malować?
Kolorowy Makijaż: zainspiruj się!
Makijaż Glow: idealny na każdą okazję
Makijaż Na Halloween: bądź straszna...i stylowa