Smoky eyes krok po kroku

Smoky eyes krok po kroku

Smoky eyes, czyli „przydymione” oczy to trend, który króluje w makijażu już ładnych parę sezonów i nie zanosi się, aby miał zostać zdetronizowany. Smoky eyes kochają chyba wszystkie kobiety, można go bowiem modyfikować w zależności od wielkości oka i typu urody. To właśnie ten makijaż często wybierają gwiazdy i celebrytki, zarówno na wielkie gale, np. rozdanie Oscarów, jak i na mniejsze, koktajlowe spotkania. Jedno jest pewne – smoky eyes to prawdziwy hit wyjściowego makijażu. Jak wykonać go w jego podstawowej, najpopularniejszej wersji? Podpowiadamy!

Smoky eyes – krok po kroku

  • Nałóż na powieki bazę pod cienie do powiek. Jeśli nie masz lub nie lubisz używać bazy, możesz też nałożyć na nie odrobinę pudru.
  • Obrysuj kontur oka czarną kredką, najlepiej miękką, którą będzie można lekko rozmazać. Pomaluj też wewnętrzną stronę dolnej powieki.
  • Weź aplikator do cieni do powiek z końcówką z gąbki i nałóż na niego ciemny, przydymiony cień do powiek. Następnie lekko strzepnij nadmiar cienia i dopiero zacznij jego nakładanie na górną powiekę, nieznacznie rozcierając przy tym końcówką aplikatora linię narysowaną wcześniej kredką. Nie maluj tym cieniem powieki powyżej linii jej „załamania”.
  • Na linię „załamania” powieki nałóż nieco jaśniejszy cień, ale również w przydymionej tonacji – np. ciemny gołębi lub szary kolor.
  • Wytuszuj rzęsy czarą mascarą – „wyciągając” je do góry – od nasady aż po końce i przytrzymując tak przez chwilę – w ten sposób rzęsy pięknie się wydłużą i lekko podkręcą.
  • Na przednią część górnej powieki – w kąciku, niedaleko woreczka łzowego, możesz nałożyć odrobinę białego, srebrnego lub perłowego cienia, który rozświetli spojrzenie i nada mu świeżości, a także delikatnie przełamie ciemną tonację pozostałej części oka. Taka modyfikacja doda też smoky eyes odrobinę romantyzmu.

Gotowe!

Poniżej możesz zobaczyć film instruktażowy, na którym smoky eyes wykonuje profesjonalistka:

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE