Labioplastyka – co to jest i na czym polega?

Labioplastyka – co to jest i na czym polega?

Kobiety decydują się na ten zabieg z różnych powodów, do których można zaliczyć między innymi ich zanik wraz z naturalnym procesem starzenia się ciała lub odchudzanie, które powoduje sporą utratę masy ciała.

CZYM JEST KOREKTA WARG SROMOWYCH

Często również kobiety decydują się na ten krok z celów czysto komfortowych. Bowiem predyspozycje do wykonania zabiegu plastyki warg sromowych dla poczucia estetyki to dysproporcje anatomiczne, które często są genetycznie uwarunkowane (całkowity zanik warg sromowych bądź nadmierne ich wystawanie spod warg sromowych większych) oraz zmiany po przebytej ciąży oraz porodzie. Koszt jednego zabiegu to okolica 4000 zł.

NA CZYM TEN ZABIEG POLEGA

Zabieg ten polega głównie na zmniejszeniu, powiększeniu lub też skorygowaniu kształtu warg sromowych różnymi, dostępnymi metodami, między innymi poprzez zabiegi chirurgiczne. Ale aby móc przystąpić do takiego zabiegu, potrzeba kilku aktualnych wyników badań: morfologii, poziom elektrolitów czy poziom glukozy na czczo. Znając je, będziemy mogły bez problemu (przy pozytywnych wynikach) przystąpić do zabiegu.

O CZYM WARTO PAMIĘTAĆ PRZED ZABIEGIEM?

Przed samym zabiegiem warto jeszcze pamiętać o tym, by nie wykonywać go przed menstruacją. Zaleca się natomiast wykonać korektę warg sromowych najpóźniej 10 dni przed wystąpieniem miesiączki. Nie powinno się również spożywać leków powodujących słabą krzepliwość krwi, zrezygnować z palenia papierosów oraz spożywania alkoholu.

JAKIE SĄ PRZECWIWSKAZANIA ORAZ EWENTUALNE POWIKŁANIA

Totalnymi przeciwwskazaniami do korekty warg sromowych są skazy naczyniowe, infekcje ropne, nadciśnienie czy przebyte bądź aktywne zmiany nowotworowe.

Jak po praktycznie każdym zabiegu pojawiają się drobne zmiany, które powinny ustąpić na kilka dni po zabiegu. Bezpośrednim powikłaniem jest obrzęk i ból, który jest nieunikniony przy tego typu korekcie. Natomiast same poważniejsze powikłania pozabiegowe występują bardzo rzadko w przypadku plastyki warg sromowych. Zaliczają się do nich: krwawienia, infekcje dróg rodnych, krwiaki oraz bliznowacenie.

JAK PORADZIĆ SOBIE W CZASIE REKONWALESCENCJI?

Na pewno w okresie pół miesiąca po zabiegu trzeba bardziej na siebie uważać. Panie, które cenią sobie zdrowy tryb życia oraz intensywne treningi, powinny absolutnie zrobić sobie przerwę od wysiłku fizycznego. Podobnie jest z aktywnością seksualną – najbezpieczniej jest powstrzymać się na okres czterech tygodni od wykonania zabiegu. Nieco łagodniej jest z powrotem do pracy – panie, które mają „siedzącą pracę”, bez problemów mogą wrócić niedługo po zabiegu do aktywności zawodowej. 

Gojenie się ran jest rzeczą bardzo indywidualną. Na pewno sporym ułatwieniem jest zachowywanie odpowiedniej higieny intymnej, by wspomóc proces gojenia, jednak należy unikać szorstkich gąbek, ręczników i wszystkiego, co mogłoby podrażnić okolicę korygowanych warg sromowych.
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE