Kocie oko w sześciu krokach

Kocie oko w sześciu krokach

Kocie oko (z ang. cat eye) to obok smoky eyes jeden z najchętniej wybieranych przez gwiazdy sposobów na podkreślenie i powiększenie oczu. W zależności od tego, czy postawimy na subtelny, czy na bardziej dramatyczny look, może towarzyszyć nam i w pracy, i podczas imprez. Do wykonania go możemy użyć zarówno kredki, jak i eyelinera – nie powinien więc sprawić Ci większych problemów niezależnie od Twojego stopnia zaawansowania w robieniu kresek.

Jak wykonać makijaż „kocie oko”?

  • 1. Nałóż na powiekę rozświetlający cień, odrobinę tylko jaśniejszy od Twojej cery.
  • 2. Zaczynając od wewnętrznego kącika, narysuj kredką lub eyelinerem linię biegnącą tuż przy linii rzęs. Linia powinna być najcieńsza w wewnętrznym kąciku i stopniowo rozszerzać się w stronę zewnętrznego kącika (im szersza kreska, tym bardziej spektakularny efekt).
  • 3. Tam, gdzie kończy się linia (w zewnętrznym kąciku) narysuj pod kątem do góry cienką kreskę (powinna być przedłużeniem dolnej powieki). Jeśli zależy Ci na delikatniejszym makijażu, przejdź od razu do punktu 6.
  • 4. Koniec narysowanej kreski połącz z kreską przy linii rzęs, mniej więcej na wysokości granicy tęczówki.
  • 5. Powstały trójkącik wypełnij kredką lub eyelinerem.
  • 6. Nałóż na rzęsy maskarę – aby mocniej zaakcentować kocie oko, maluj je pod skosem w stronę zewnętrznego kącika.

Oto inny sposób na wykonanie kociego oka przy pomocy eyelinera:

tutorial

źródło

Przydatne wskazówki

  • 1. W zależności od stopnia zaawansowania, makijaż możesz wykonać zarówno kredką, jak i eyelinerem. Jeśli nie czujesz się do końca pewnie z samym eyelinerem, a chciałabyś uzyskać bardziej wyrazisty i trwały efekt, możesz kredką narysować „kształt” linii, a następnie wypełnić ją eyelinerem. Kocie oko możesz wykonać nawet przy pomocy cieni do powiek – pamiętaj jednak, że w ten sposób nie uzyskasz precyzyjnego, ostrego kształtu, a efekt nie będzie tak trwały, jak w przypadku eyelinera.
  • 2. Dla osiągnięcia bardziej oryginalnego efektu, możesz użyć eyelinerów w dwóch kolorach: kreskę przy rzęsach narysuj eyelinerem czarnym, a jej pogrubienie i przedłużenie – eyelinerem kolorowym.
  • 3. Dla osiągnięcia bardziej dramatycznego wyglądu, narysuj kreskę także na dolnej powiece – tak jak w przypadku górnej, powinna stopniowo rozszerzać się w stronę zewnętrznego kącika (jeśli rysujesz ją kredką, możesz rozetrzeć ją w tym miejscu) i iść pod kątem do góry, tak, by połączyć się z górną kreską.
  • 4. Nie bój się eksperymentować! Jeśli na co dzień wolisz subtelniejszy makijaż, wystarczy, że cienką kreskę na górnej powiece wyciągniesz delikatnie do góry przy końcu oka. Jeśli wybierasz się na imprezę, możesz na całą górną powiekę nałożyć ciemny cień, a następnie przy pomocy kredki nadać oku kociego kształtu w zewnętrznych kącikach. Eksperymentuj z kształtem i grubością kresek – w przypadku tego makijażu efekt niemal zawsze będzie rewelacyjny!

Oto kilka wariantów kociego oka:

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE