Jakie kosmetyki do opalania warto stosować?

Jakie kosmetyki do opalania warto stosować?

Długie wylegiwanie się na plaży oraz kąpiele w morzu mogą niestety okazać się zgubne dla zdrowia oraz urody. Trzeba zawsze pamiętać o odpowiedniej ochronie skóry przed promieniowaniem UV emitowanym przez słońce.

Jakich kosmetyków do opalania warto używać?

Opalając się w tradycyjny sposób, czyli poprzez korzystanie z promieni słonecznych, należy koniecznie pamiętać o kremach oraz balsamach do ciała, które zawierają filtry chroniące przed promieniowaniem UVA oraz UVB. Powinny o tym pamiętać szczególnie osoby mające bardzo jasną karnację, przebarwienia, piegi, jasne włosy, jasne oczy. Osoby takie są szczególnie narażone na oparzenia słoneczne. Dla nich najlepszą ochroną będą kosmetyki zawierające filtr SPF 50+. Jeśli jest się posiadaczem nieco ciemniejszej karnacji, wówczas filtr w kosmetykach może być nieco niższy, na przykład SPF 30. Ciemniejsza karnacja trochę bardziej chroni nasze ciało i potrzebuje mniejszego filtra, np. wartości na poziomie SPF 12. Jeśli nie jest się pewnym, jaką wartość filtra zastosować, zawsze bezpieczniej jest użyć mocniejszego filtra. Im wyższy wskaźnik SPF, tym lepiej i bezpieczniej dla naszej skóry.

Dlaczego stosowanie filtrów jest tak ważne?

Promieniowanie UV powoduje uszkodzenia skóry, jej szybsze wiotczenie, starzenie się, rogowacenie. Może również przyczyniać się do powstawania komórek rakowych. Ochrona odpowiednimi kosmetykami zabezpieczy skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania. Kosmetyki z filtrami UV mogą mieć różną formę oraz konsystencję. Dostępne są balsamy, kremy spraye, olejki. Każdy może wybrać formę odpowiednią dla siebie.

Nieco inaczej wygląda sytuacja w przypadku korzystania z solarium. Tam nie używa się kremów z filtrem UV, a kosmetyków specjalnie przeznaczonych do użytku w solarium. Takie profesjonalne preparaty oferuje między innymi Soleo na stronie https://sklep.soleo.pl.

Opalanie w solarium rządzi się swoimi prawami. W sprzedaży dostępne są kosmetyki będące przyspieszaczami opalania. Zawierają one w swoim składzie wiele składników, których zadaniem jest szybsze brązowienie skóry. Jest to między innymi tyrozyna – składnik o udowodnionym działaniu, który działa na skórę podobnie jak soczewka, czyli skupia promieniowanie, pozwalając mu głębiej dotrzeć w głąb skóry, a tym samym szybciej uzyskać brązową opaleniznę. Przyśpieszacze opalania mogą występować również w wersji z bronzerem – jest to kosmetyk szczególnie polecany dla osób, które liczą na spektakularne i szybkie efekty opalania w solarium. Bronzery występują w wersji delikatniejszej oraz bardziej intensywnej dla uzyskania mocniejszych i szybszych efektów. Ponadto można wybierać pomiędzy kosmetykami przeznaczonymi do całego ciała bądź do jego wybranych partii, np. do nóg bądź do twarzy.

Podobnie jak opalanie na słońcu – opalanie w solarium wysusza skórę, powoduje, że staje się ona grubsza. Dlatego też po opalaniu w solarium wymagana jest szczególna pielęgnacja skóry. Należy intensywnie ją odżywiać oraz nawilżać. Warto wybierać dobrej jakości kosmetyki, bogate w wiele składników odżywczych oraz nawilżających. Kosmetyki Soleo zawierają w swoim składzie między innymi:

  • wyciąg z aloesu,
  • masło kokosowe,
  • kolagen morski,
  • olej makadamia,
  • olej z konopi,
  • olej jojoba,
  • Pantenol,
  • oraz wiele innych regenerujących oraz odżywczych substancji.

Zarówno kosmetyki przed opalaniem, jak i te po opalaniu są bardzo ważnym elementem pielęgnacji ciała w procesie opalania.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE