Jak zmieniły się cateringi dietetyczne w ostatnich latach?

Jak zmieniły się cateringi dietetyczne w ostatnich latach?

Firmom zależy na pozyskaniu jak największej liczby klientów. Raz za razem poszerzają swoją ofertę, zatrudniają coraz lepszych dietetyków, zaopatrują się w produkty najwyższej jakości, aby serwować swoim klientom najzdrowszy i najbardziej wartościowy catering dietetyczny

Catering dietetyczny dawniej

W naszym kraju od kilkunastu lat panuje moda na catering dietetyczny, dzięki któremu możemy łatwiej schudnąć, a przede wszystkim zdrowo się odżywiamy. Odpowiednio zbilansowana dieta pozwala nam ustabilizować naszą wagę i zachować smukłą sylwetkę. Jednak przygotowanie dobrze zbilansowanych posiłków jest czasochłonne, więc idealnym rozwiązaniem jest skorzystanie z cateringu dietetycznego.

Jeszcze parę lat temu usługi związane z cateringiem dietetycznym nie stały na najwyższym poziomie. Najczęściej zajmowały się tym małe firmy, które nie do końca dbały o wysoką jakość produktów i ich zróżnicowanie. Do tego w Polsce naprawdę niewiele firm zajmowało się tego typu działalnością. Jeśli już ktoś decydował się na świadczenie takich usług, najczęściej otwierano firmy w dużych miastach. Na szczęście wszystko się zmieniło i na polskim rynku możemy znaleźć w pełni profesjonale firmy zajmujące się przygotowaniem odpowiednich posiłków, nawet dla najbardziej wybrednych podniebień. 

Dieta pudełkowa

Dieta pudełkowa to dieta, która polega na spożywaniu pięciu zdrowych i świeżych posiłków, które dopasowane są do zapotrzebowania kalorycznego danej osoby. Klienci mogą wybierać spośród wielu rodzajów diet o różnej wartości energetycznej od 1000 kcal do 2500 albo i więcej. Wszystko uzależnione jest od tego, jaką dietę chcemy zastosować. Dodatkowo posiłki dostarczane są codziennie pod wskazany adres. Można zamówić catering do domu albo do pracy. Dzięki temu zaoszczędzamy czas na stanie w sklepowych kolejkach podczas zakupów oraz przygotowanie pełnowartościowych posiłków. 

Warto dodać, że korzystając z diety pudełkowej, mamy niemal nieograniczone możliwości wyboru produktów, z których chcemy, aby przygotowano posiłki. Coraz częściej okazuje się, że nasze organizmy nie tolerują pewnych składników spożywczych, tj. laktoza, gluten, cukier, jaja, orzechy czy ryby. 

Dla współczesnych firm cateringowych to żaden problem. W Polsce bez większych problemów znajdziemy cateringi dietetyczne, które specjalizują się w przygotowywaniu dań m.in. bez glutenu, laktozy, ryb, przygotowują posiłki wyłącznie wegetariańskie oraz dostosowują się do zasad diety paleo.

Najwyższa jakość produktów

Podstawową zaletą cateringu dietetycznego jest to, że wszystkie dania przygotowywane są z najwyższej jakości produktów. Co ważne, firmy cateringowe zatrudniają wykształconych specjalistów, którzy zajmują się opracowywaniem urozmaiconego menu do każdego rodzaju diety. Dzięki temu osoby korzystające z diety pudełkowej na pewno nie będą znudzone jednostajnymi posiłkami.

Firmy cateringowe cały czas podnoszą jakość swoich usług i naprawdę dbają o swoich klientów. Jeśli nie wiesz, jak wybrać najlepszy catering pudełkowy, to podpowiadamy, że warto skorzystać z porównywarki Cateromarket.

Cateromarket to portal, który posiada informacje dotyczące ponad 300 firm zajmujących się cateringiem dietetycznym w blisko 450 miastach. Każda zainteresowana osoba bez większych problemów będzie mogła porównać oferty różnych diet pudełkowych w danym mieście i wybrać dla siebie tę najlepszą.

Dobra droga rozwoju

Firmy związane z cateringiem dietetycznym bardzo zmieniły się na przestrzeni ostatnich lat. Cała branża rozwija się w bardzo dobrym kierunku. Najważniejsze, że wszystkim zależy na dostarczaniu klientom każdego dnia urozmaiconego zestawu posiłków. Wszystko jest pięknie podane, odpowiednio zapakowane i zabezpieczone.

Ponadto firmy znacząco poszerzyły swoją ofertę, przygotowują dania z produktów najwyższej jakości. Współpracują z dietetykami, którzy najlepiej wiedzą, jakie produkty powinniśmy dostarczać naszemu organizmowi. Niezwykle dbają o to, aby serwowane przez nich dania spełniały wymagania konkretnych zbilansowanych diet. Do tego dostarczają posiłki na wskazany przez klienta adres. Duża konkurencyjność firm tego typu sprawia, że diety pudełkowe są na każdą kieszeń.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE