Jak walczyć z cellulitem?

Jak walczyć z cellulitem?

Pojawia się on na skórze, szczególnie ud, brzucha i pośladków, w postaci grudek i zagłębień (jest to nierównomiernie rozłożona tkanka tłuszczowa).

Jak można walczyć z cellulitem?

Tak zwana skórka pomarańczowa, czyli cellulit, może tworzyć się na skórze przez: siedzący tryb życia, nadmiar soli i cukru w diecie czy jako wynik palenia papierosów. Ten występujący na nogach wygląda dość nieestetycznie i sprawia, że kobiety przestają mieć odwagę nosić kostium kąpielowy czy krótkie spodenki. Co więcej, brak likwidacji cellulitu może w przyszłości wywołać problemy zdrowotne i ból przy dotykaniu miejsc, które są nim objęte. Warto więc zadbać o skórę, kiedy jest na to jeszcze czas. Aby wyeliminować cellulit, należy unikać tego, co go powoduje: w swojej diecie należy zmniejszyć ilość cukru i soli, a także rzucić palenie.

Bardzo ważne jest także picie dużych ilości wody (mniej więcej dwa litry dziennie). Występowanie skórki pomarańczowej na ciele związane jest oczywiście z nadmiarem tkanki tłuszczowej. Dlatego ważne jest jej regularne spalanie, w czym pomaga sport (np. jazda na rowerze). Dobrze jest także stosować odpowiednie ćwiczenia gimnastyczne „na cellulit”, które pobudzą krążenie, pracę mięśni, co w efekcie będzie pomocne w likwidacji niechcianych grudek. Dla kobiet, które nie borykają się z problemem „pajączków” i żylaków, wskazane są także zabiegi kosmetyczne i masaże antycellulitowe. Zaś wśród domowych sposobów wymienić można:

  • peeling kawowy (do jego przygotowania potrzebujemy: dwie łyżki mielonej kawy, łyżkę soli oraz łyżeczkę oliwy z oliwek),
  • cynamonową „maseczkę” (sproszkowaną przyprawę miesza się z wodą, nakłada na nogi i owija na pół godziny folią spożywczą),
  • kąpiel z solą morską (ciepła – nie gorąca – woda i szklanka soli).

Do niezwykle skutecznych sposobów w walce z cellulitem zaliczyć można także tabletki oraz kremy na cellulit. Są to opcje niedrogie, bezpieczne i idealne także dla osób, które mają problemy skórne i nie mogą skorzystać np. z antycellulitowych zabiegów.

Jak działają kremy na cellulit?

Kosmetyki, które są przeznaczone do walki z cellulitem, pomagają na różnych etapach jego powstawania. Warto sięgnąć po nie już nawet przy niewielkim jego nasileniu. Dlaczego? O wiele łatwiej usunąć jest bowiem skórę pomarańczową, która nie osiągnęła wysokiego stadium rozwoju (zwłaszcza w przypadku cellulitu wodnego). Tego rodzaju kremy przyspieszają usuwanie z ciała nadmiar tkanki tłuszczowej. Do ich zadań należy także: zmniejszanie obrzęku, działanie drenujące i usuwanie zastoju limfy (który ma duży wpływ na tworzenie się skórki pomarańczowej). Preparaty na cellulit, szczególnie te w formie serum, zawierają składniki wzmacniające żyły i wspomagające przepływ krwi oraz limfy, dlatego są bardzo korzystne jeśli chodzi o wzmacnianie i uzdrawianie układu krążenia. Oczywiście, by dobrze wypełniały one swoje zadania, należy stosować je regularnie.

kremy-antycellulitowe-1.jpg

Wcieranie kremów w miejsca objęte cellulitem musi odbywać się intensywnie – masaż powinien doprowadzić wręcz do zaczerwienienia się skóry. Aby osiągnąć taki efekt, dobrze używać jest rękawicy, specjalnej szczotki, a nawet masażera. Warto tutaj zaznaczyć, że preparat zadziała jeszcze lepiej, jeśli będzie użyty bezpośrednio po prysznicu, który wykonuje się naprzemiennie: raz ciepłą, a raz zimną wodą, oraz po peelingu. W kremach na skórkę pomarańczową znaleźć można przede wszystkim wysoką zawartość skoncentrowanych wyciągów z roślin. Można wśród nich wymienić na przykład:

  • wyciąg z hydrocotylu,
  • morszczyn pęcherzykowaty,
  • olej z wiesiołka,
  • kasztanowiec, bluszcz i ruszczyk kolczasty – wspomagające przepływ krwi i limfy,
  • retinol – stymulujący regenerację skóry,
  • guaranę – zawiera kofeinę, która wspomaga spalanie tłuszczu (co sprawia, że ćwiczenia fizyczne dają lepsze efekty),
  • witaminę C i rutynę – wzmacniają naczynia krwionośne, przyczyniając się do realnej poprawy stanu skóry.

Niektóre kremy antycellulitowe zawierają w swoim składzie chilli lub pieprz, powodujące rozgrzanie skóry. Dzięki takiemu efektowi składniki aktywne lepiej wnikają w głąb skóry. Jak więc widać, tego rodzaju kremy działają potrójnie: poprawiają mikrokrążenie, redukują tkankę tłuszczową i skutecznie aktywują system limfatyczny.

Tabletki na cellulit

Wiele osób sądzi, że cellulit pojawia się jedynie u osób z nadwagą. Jest to zupełną nieprawdą, gdyż tworzy się on także pod skórą kobiet szczupłych, a nawet u młodych dziewczyn. Dlatego trudno jest czasem zlikwidować go przy pomocy aktywności fizycznej czy masaży. W takim wypadku sprawdzić się mogą odpowiednio przygotowane tabletki. Pomagają one bowiem organizmowi w walce z cellulitem „od wewnątrz” i dzieje się to szybciej i sprawniej – szczególnie w połączeniu z piciem dużej ilości wody. Do głównych zadań tego rodzaju farmaceutyków zalicza się:

  • usuwanie z organizmu nadmiaru wody,
  • zmniejszanie widoczności cellulitu (zwłaszcza tego w odmianie wodnej),
  • zmniejszanie opuchnięć kończyn,
  • wygładzenie skóry,
  • zmniejszanie widoczności rozstępów,
  • stymulowanie w organizmie (komórkach tłuszczowych) procesów metabolicznych,
  • poprawianie ukrwienia i elastyczności skóry,
  • wspomaganie oczyszczania organizmu.

Jeśli chodzi o skład tabletek, które pomagają walczyć z pomarańczową skórką, to są one kombinacją składników naturalnych. Zdecydowana większość z nich zawiera składniki takie jak: ekstrakty z wodorostów i zielonej herbaty, guaranę, skrzyp, spirulinę, wyciąg z winogron albo z liści pokrzywy. Niektóre z tabletek dodatkowo wyposażone są w: witaminy B1 i B2, biotynę czy też kwas hialuronowy.

Preparaty te przyspieszają osiągnięcie efektu gładkiej i jędrnej skóry, a wyraźne efekty widoczne są już mniej więcej po czterech tygodniach ich stosowania. Naturalny skład tabletek sprawia natomiast, że są one bezpieczne dla organizmu. Oczywiście przyjmowanie tego rodzaju tabletek warto zawsze łączyć z regularną aktywnością fizyczną, zdrową dietą i antycellulitowymi masażami z odpowiednimi kosmetykami.
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Haluksy: diagnoza i leczenie
Wybielanie Zębów: domowe sposoby
Błędy Podczas Opalania: czego nie robić?
Pieczenie Chleba: wybieramy przydatne akcesoria
Naturalne Piękno: doceń je