Zabiegi medycyny estetycznej likwidujące tkankę tłuszczową

Zabiegi medycyny estetycznej likwidujące tkankę tłuszczową

W miarę zapotrzebowania organizmu komórki tłuszczowe uwalniają tłuszcz, stanowiący materiał energetyczny dla procesów oddychania komórkowego.

Funkcja tkanki tłuszczowej

Tkanka tłuszczowa spełnia funkcję termoizolacyjną oraz ochronną. Pełni również funkcję gruczołu wydzielania wewnętrznego. Wraz z wiekiem procesy przemiany materii ulegają spowolnieniu, efektem czego jest zwiększenie się zawartości tkanki tłuszczowej (m.in. na brzuchu). Więcej o tym, jak usunąć tłuszcz z brzucha: www.tourmedica.pl/blog/laserowe-usuwanie-tkanki-tluszczowej-z-brzucha/

Ważne!
Za odkładanie się tkanki tłuszczowej odpowiada głównie insulina i hormony płciowe (m.in. estrogen).

Zmiany hormonalne, jakie następują u kobiet w trakcie cyklu menstruacyjnego, skutkują odkładaniem się tkanki tłuszczowej na: biodrach, udach, pośladkach. Nadmiar tkanki tłuszczowej zgromadzony w tych miejscach (także nad kolanami, na plecach, ramionach) trudno ulega procesowi spalania, pomimo stosowania ćwiczeń oraz odpowiedniej diety.

Ważne!
Osoby, u których, jest stosunkowo niewielka ilość nadmiaru tkanki tłuszczowej, mogą skorzystać z zabiegów medycyny estetycznej, których celem jest usunięcie miejscowego nadmiaru tkanki tłuszczowej poprzez rozbicie i bezpowrotne zniszczenie komórek tłuszczowych.

Lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to niechirurgiczna metoda redukowania miejscowej tkanki tłuszczowej (zwalcza także cellulit). Procedura zabiegu polega na wstrzykiwaniu w tkankę tłuszczową substancji pozyskiwanej z soi (fosfatydylocholiny), która powoduje rozpuszczenie błony komórkowej komórek tłuszczowych i służy dalej, jako transporter tłuszczu w krwi (lipoproteina) w połączeniu z deoksycholatem (substancją niszczącą tłuszcz).

Najlepsze efekty zabiegu lipolizy uzyskuje się:

  • w likwidacji tzw. bryczesów na udach,
  • przy modelowaniu brzucha,
  • przy modelowaniu pośladków,
  • przy modelowaniu bioder,
  • przy modelowaniu ramion,
  • przy modelowaniu wałeczków nad kolanami.

Należy wykonać 3 – 5 zabiegów, odstępy pomiędzy nimi powinny wynosić 3 – 6 tygodni (średnio 4 tygodnie).

W celu przyśpieszenia efektów zaleca się przeprowadzenie endermologii (masażu próżniowego), drenażu limfatycznego. Wskazana jest większa aktywność fizyczna, jak i stosowanie zbilansowanej diety.

Liposukcja laserowa

Jedną z metod, które pozwalają na usunięcie tłuszczu z tzw. okolic trudnych (talia, brzuch), jest zastosowanie lasera.

Liposukcja laserowa jest zabiegiem nowoczesnym, którego skuteczność jest podobna do zabiegów inwazyjnych. Polecana jest osobom, które mają problem z pozbyciem się nadmiaru nieprawidłowo położonej tkanki formującej fałdy na wysokości pasa. Może być wykonywana samodzielnie bądź, jako uzupełnienie po liposukcji klasycznej.

Zabieg przeprowadzany jest u pacjentów, którym nie udało się uzyskać efektu płaskiego brzucha pomimo stosowania ćwiczeń oraz diet.

W trakcie zabiegu tkanka tłuszczowa na powłokach brzusznych jest rozpuszczana za pomocą wprowadzonego pod skórę włókna emitującego światło lasera (jego działanie jest selektywne i nie uszkadza innych tkanek. Doprowadza natomiast do koagulacji naczyń, dzięki czemu zapobiega nadmiernemu krwawieniu).

W przypadku zbyt dużej ilości płynnej tkanki tłuszczowej, usuwa się ją za pomocą końcówki zasysającej bądź strzykawką. Jeśli jest jej niewiele, pozostawia się ją do naturalnego wchłonięcia. Po zabiegu zakładana jest też specjalna odzież uciskowa.

Cavilipoliza

Nowoczesnym zabiegiem, który pomaga pozbyć się nadmiernej ilości tłuszczu z ud, jest Cavilipoliza – polega on na modelowaniu sylwetki oraz redukcji tkanki tłuszczowej za pomocą ultradźwięków i energii o bardzo wysokiej częstotliwości (nadmiar tłuszczu jest wytapiany za pomocą lasera). Efekty zabiegu są widoczne dość szybko, w postaci poprawienia jędrności skóry.

Kriolipoliza

Kriolipoliza to jedna z najnowocześniejszych metod redukcji tkanki tłuszczowej. Zabieg polega na kontrolowanym schładzaniu tkanki tłuszczowej. W efekcie zabiegu znajdujące się tuż pod skórą właściwą w tkance podskórnej komórki tłuszczowe, bogate w nasycone kwasy tłuszczowe, są trwale niszczone. Po jednym zabiegu możliwa jest utrata nawet 5 – 8 cm.

Zabieg polecany jest osobom, które zmagają się z nadmierną tkanką tłuszczową występującą miejscowo. Zabiegowi najczęściej poddawane są: brzuch, uda, dolna część pleców, ramiona.

ThermaSlim

hermaSlim jest zabiegiem wykorzystującym ciepło w likwidacji nadmiernej ilości tkanki tłuszczowej. W trakcie zabiegu komórki tłuszczowe poddawane są działaniu fali radiowej monopolarnej – wnika ona w głąb skóry i dociera do miejsca, w którym rozpoczyna się gromadzenie komórek tłuszczowych. Podczas zabiegu dochodzi do podgrzania skóry właściwej oraz tkanki podskórnej na głębokości 5 cm. Wskutek wzrostu temperatury dochodzi do rozszerzenia naczyń włosowatych, co usprawnia krążenie i przyśpiesza metabolizm, jednocześnie dotleniając i odżywiając tkanki. Dzięki temu zbędne produkty przemiany materii są łatwiej usuwane z organizmu. Jest również stymulowana aktywność fibroblastów (odpowiadają za produkcję białek strukturalnych kolagenu oraz elastyny) – dzięki czemu poprawia się gęstość i napięcie skóry. Jest ona bardziej jędrna i gładka, uzyskując wygląd jak po liftingu. Obszary poddawane zabiegowi ThermaSlim to: brzuch, boczki, ramiona, uda, kolana i łydki.

Ważne!
Aby efekty wszelkich zabiegów likwidujących tkankę tłuszczową były trwałe, należy odżywiać się racjonalnie, pić dużo wody i ruszać się.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Ekologiczny Styl życia: prostszy niż myślisz
Galaretki Owocowe: lekka przekąska dla każdego
Sos Chutney: do czego pasuje?
Antybiotyki: poznaj podstawowe informacje