Jak szybko zwiększyć objętość włosów?

Jak szybko zwiększyć objętość włosów?

Problem niewielkiej objętości dotyczy w szczególności tych zbyt delikatnych i cienkich włosów, ale również te ciężkie i długie sprawiają dużo problemów ich posiadaczkom. Efekt włosów uniesionych u nasady i bujnych można jednak osiągnąć bez dużego wysiłku – wystarczą tylko odpowiednie kosmetyki i akcesoria.

Jakie kosmetyki stosować?

Włosy pozbawione objętości potrzebują odpowiedniego szamponu i odżywki. Najlepiej zdecydować się na środki bez silikonów i olejów. Szampon oczyszczający usunie substancje do stylizacji i przygotuje włosy do nałożenia odżywki. W sklepach dostępnych jest wiele środków „volume”, które poprawiają objętość włosów. Do pielęgnacji od czasu do czasu można wybrać oleje i maski, ale nie należy przesadzać, bo cienkie włosy nie przepadają za zbyt częstymi zabiegami tego rodzaju – powodują one bowiem ich nadmierne obciążenie.

Teraz na pytanie, jak zwiększyć objętość włosów może odpowiedzieć Ci wielu producentów kosmetyków, również popularny wśród Polek Garnier, w którego ofercie czekają liczne środki zbierające pozytywne opinie – wystarczy sprawdzić w internetowych rankingach. Najlepiej przetestować kilka czy nawet kilkanaście środków, aby znaleźć dla siebie coś idealnego, z czym fryzura zawsze będzie wyglądała kapitalnie.

Stylizacja włosów bez objętości

Do stylizacji potrzebne będą odpowiednie kosmetyki oraz narzędzia i akcesoria. W sklepach można kupić teraz bardzo dużo preparatów do stylizacji, dzięki którym można unieść włosy od nasady i dodać im objętości. Wybieraj środki lekkie i ochronne. Gdy stosujesz olejki lub środki z silikonami, nie nakładaj ich od razu przy skórze głowy, ale mniej więcej od długości ucha w dół.

Do suszenia włosów używaj szczotki szkieletowej lub okrągłej i wyciągaj je od nasady. Możesz też przekładać włosy z boku na bok przy suszeniu lub raz na jakiś czas zmienić miejsce przedziałka. Pomoże też suszarka z dyfuzorem i suszenie włosów z głową w dół. Możesz też na noc nawinąć włosy na duże wałki.

A może zmiana fryzury?

Jeżeli kosmetyki i stylizacja nie dają pożądanych efektów, może warto odwiedzić fryzjera, który będzie mógł wykonać efektowne i pełne objętości cięcie? Cienkie włosy najlepiej prezentują się w długości krótkiej lub średniej. Gdy jednak chcesz zachować długie włosy, poproś fryzjera i ich delikatne wycieniowanie. Możesz także optycznie dodać objętości swojej fryzurze – złociste refleksy lub delikatne pasemka będą świetnym wyborem.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Modelowanie Fryzury: jak ułożyć włosy po myciu?
Wypadające Włosy: czy można to powstrzymać?
Fryzury Na Karnawał: poznaj doczepiane włosy od Rubin Extensions
Suche Włosy: poznaj zabiegi, które mogą im pomóc