Jak oczyścić organizm po świętach?

Jak oczyścić organizm po świętach?

W okresie świąteczno-noworocznym nie trudno o przejedzenie i spożycie zbyt dużej ilości napojów wyskokowych, przez co wraz z początkiem nowego roku, często czujemy się ospale, ciężko i po prostu – „nie do życia”. Jak temu zaradzić? Jak „odtruć się” po świętach?

Postaw na zdrowe jedzenie

W styczniu warto zadbać o to, aby na naszych talerzach jak najczęściej gościły warzywa i owoce. Zawierają one cenne antyoksydanty, które pomogą nam odtruć organizm i będą neutralizowały ataki szkodliwych wolnych rodników. Szczególną uwagę zwróćmy też na to, aby po świętach spożywać produkty bogate w błonnik, który pomoże nam „wymieść” z organizmu niepotrzebne składniki. Pamiętajmy też o zawierającym naturalne bakterie nabiale, szczególnie o jogurcie naturalnym, który pobudzi do pracy metabolizm.

Pij zdrowe napoje

Po okresie wzmożonego spożycia alkoholu, warto dla zdrowia przestawić się na picie co najmniej 2 l niegazowanej wody dziennie, własnoręcznie przygotowywanych soków owocowo-warzywnych oraz bogatej we wspomniane już przeciwutleniacze zielonej herbaty, za po co podziękuje nam nie tylko nasza wątroba, ale i cały organizm, a po uczuciu ciężkości nie zostanie nawet ślad.

Wypoć toksyny

Dobrym pomysłem na pozbycie się nadmiaru toksyn jest również skorzystanie z sauny, na której po prostu je wypocimy. Saunę znajdziemy niemal w każdym większym klubie fitness, na niektórych basenach, czy w salonach kosmetycznych. Taki odpoczynek będzie świetny zarówno dla ciała, jak i dla ducha!

Ruszaj się… dla przyjemności

Jeśli po świątecznym lenistwie jesteśmy trochę ociężali i zasiedziali, warto się trochę rozruszać, jednak spokojnie – nie trzeba od razu biegać 10 km lub katować się na rowerku stacjonarnym. Na początek wystarczy, jeśli przez np. przez 30 minut potańczymy w domu do ulubionej muzyki lub wybierzemy się ze znajomymi na zajęcia zumby, które będą świetną zabawą.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE