Fenomen dotyku – czyli o masażu słów kilka

Fenomen dotyku – czyli o masażu słów kilka

Odpowiednio wykwalifikowany masażysta, posiadający stosowne kompetencje, zdiagnozuje i zasygnalizuje „mankamenty”, jakie posiada nasz organizm: np. zaburzenia napięcia tkankowego, wszelkie napięcia mięśniowe, natury stawowej, wewnątrz-narządowej.

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Jest kilka podstawowych zalet płynących z dobrze wykonanego masażu, między innymi niwelowanie bólu i napięć mięśniowych. To najbardziej pożądana reakcja po zabiegu. Masaż doskonale radzi sobie z bólem, wzmożonym napięciem mięśniowym, zakwasami, itp. Działa na nasze mięśnie relaksująco, rozluźniająco, leczniczo, mówi Agnieszka Urbaniak.

Jedną z przyczyn bólu mięśni czy narządów wewnętrznych są nieprawidłowości w postawie naszego ciała. Prawidłowa postawa ciała z jednej strony jest normą, z drugiej zaś zdrowotnym sukcesem człowieka. Do źródła bólu dokładają się napięcia mięśniowe… a nic nie koi tak, jak dotyk. Dlatego warto wybrać się do masażysty.

Stres, nasz codzienny towarzysz

Nasze życie co raz to przyspiesza, a wraz z tym dochodzi mnóstwo nowych, dodatkowych obowiązków. Tylko dobra wciąż trwa tyle samo. W efekcie chodzimy zestresowani, co niekorzystnie wpływa nie tylko na zdrowie psychiczne, ale również fizyczne.

Czy po dniu pełnym obowiązków czujecie nadmierne napięcie mięśni, sztywności karku, szyi, ramion? Narzekacie na brak energii? Macie problemy z koncentracją czy z bezsennością? Po raz kolejny, remedium na stres jest masaż. Doskonale zminimalizuje skutki napięcia psychicznego, wyciszy i poprawi samopoczucie.

Wyciszający wystrój gabinetu, relaksująca muzyka, kojący zapach, światło świec, profesjonalny dotyk masażysty/ki… tak zazwyczaj kojarzy nam się masaż relaksacyjny. Form takiego masażu mamy wiele. W Beauty Clinics Gravitan obok masażu klasycznego czy relaksacyjnego znajdziemy również masaż leczniczy czy odchudzający. Spotykamy zabiegi zwane rytuałami, które pozwalają optymalnie się odprężyć, wypocząć i przenieść w niezapomniany świat przeżyć np. masaż świecą czy bańką chińską, wymienia Urbaniak.

Masowanie i upiększanie

Modelowanie „problematycznych” miejsc, związanych z cellulitem lub nadmiarem tkanki tłuszczowej, jest w dzisiejszych czasach bardzo popularnym zabiegiem. Połączenie maszyn modelujących z różnymi formami masażu jest doskonałym narzędziem w walce ze zbędnymi centymetrami. Dodatkowo, odpowiednio wymasowana i rozgrzana skóra zdecydowanie szybciej wchłania zawartość stosowanych preparatów. Masaż wzmacnia działanie wszelkich kremów i olejków.

Dobrze wykonany masaż to nie tylko relaks dla ciała, ale również dla duszy.

Nasz ekspert: Agnieszka Urbaniak – fizjoterapeutka z Beauty Clinics Gravitan. Magister fizjoterapii, wykwalifikowana rehabilitantka dzieci i niemowląt, masażystka. Ukończyła liczne kursy, gromadząc wiedzę z zakresu masażu I i II stopnia, kinesiology taping, masażu funkcyjnego i poprzecznego oraz dogoterapii.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE