Jak się zrelaksować po ciężkim dniu pracy?

Jak się zrelaksować po ciężkim dniu pracy?

Nie każdy również potrafi radzić sobie ze stresem, który – jak się okazuje – sieje spustoszenie w naszym organizmie. Jak skutecznie zrelaksować się po całym dniu pracy? Sprawdziliśmy to!

Zgubne skutki stresu…

Jeśli chodzi o stres, to wiele osób otwarcie mówi o tym, że jest to błędne koło. Pod wpływem stresu nasze mięśnie napinają się, robią się sztywne i zaczynają nas boleć. Napięcie to jest dla wielu osób dodatkowym czynnikiem stresogennym. Koło się zamyka. – Szczególnie wrażliwy jest nasz kręgosłup i mięśnie przylegające do niego. Charakterystyczne, bolące napięcie mięśni odczuwają przede wszystkim osoby, które np. pracują w biurze, ich aktywność fizyczna jest znikoma. Wieczorami we znaki dają się przede wszystkim mięśnie karku, w obrębie łopatek oraz lędźwiowy odcinek kręgosłupa. Specjaliści już bardzo dawno temu zauważyli, że wyjściem z sytuacji jest uprawianie sportu. Oczywiście pod uwagę należy wziąć to, by był to trening urozmaicony, działający na wszystkie grupy mięśni – mówi specjalista z serwisu acuball.pl.

Masaż relaksacyjny – jak robić, by sobie nie zaszkodzić?

Niestety nie każdy ma czas i możliwości trenowania. Większości z nas z trudem przychodzi wygospodarowanie nawet godziny w tygodniu na siłownię. Z pomocą przychodzą nam zatem wszelkiego rodzaju techniki, ćwiczenia oraz masaże relaksacyjne, które możemy wykonać w domu. Jak to zrobić, by sobie nie zaszkodzić? – Przede wszystkim stawiać na rozwiązania sprawdzone, pewne i zbadane. Jednym z nich jest piłka acuBall, która jest tak skonstruowana, by łagodzić bóle mięśni, stawów, poprawiać elastyczność i zwiększać witalność. Wystarczy się na niej położyć lub oprzeć się. Piłka jest skonstruowana tak, że można ją podgrzać – i wykorzystując akupresurę i ciepło stosować na pospinane miejsca, wykonując delikatny masaż relaksacyjny. Piłka nie tylko działa korzystnie na mięśnie i stawy, ale również działa uspokajająco i relaksująco na układ nerwowy. – dodaje ekspert z firmy oferującej piłki acuball.pl.

Stres działa destrukcyjnie na nasze ciało, sprawia, że mięsnie spinają się i w efekcie odczuwamy ból. Warto zatem szukać rozwiązania i radzić sobie z tą przypadłością – tym bardziej, że są możliwości wykonywania wielu ćwiczeń  i masaży relaksacyjnych w domu.

 
A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE