Dobry syrop na kaszel – czyli jaki?

Dobry syrop na kaszel – czyli jaki?

Jednak zanim zdecydujemy się na jego podanie, koniecznie należy zapoznać się z tym, które z nich są polecane przez lekarzy i pacjentów.Nie można bowiem zapominać, że kaszel, jest sojusznikiem w walce z infekcją i ma za zadanie pomóc w usunięciu różnego rodzaju drobnoustrojów, które znalazły się w organizmie. Jakie syropy są godne polecenia? Na co zwracać uwagę przy ich zakupie?

Wybieramy syrop na kaszel. Co trzeba wiedzieć o tych lekach?

Zadając sobie pytanie jaki syrop na kaszel będzie najlepszy, warto pamiętać o kilku istotnych informacjach. Na pierwszym etapie infekcji nie wolno kaszlu zwalczać, a jedynie wspomagać go przyjmując leki wykrztuśne. Kaszel w standardowym przeziębieniu ma bowiem określony przebieg. Z początkowo suchego i drażniącego śluzówki gardła zmienia się w kaszel mokry, a to na skutek gromadzącej się w drogach oddechowych wydzielinie. Syropy na kaszel powinny być dostosowane do rodzaju kaszlu, a także do pory dnia, w jakiej jest on przyjmowany. Przyjmując syrop na kaszel, warto pamiętać o kilku istotnych informacjach na jego temat:

  • Wszelakiego rodzaju syropy na kaszel wytwarzane są przez rozpuszczanie w zimnej lub gorącej kąpieli cukrów lub alkoholi wielowodorotlenowych. Substancje te są rozpuszczane w wodzie, wyciągach z roślin lub w owocowych esencjach.
  • Podając syrop, można zastosować domową, wygodną miarę, gdzie przyjmuje się, że łyżka stołowa to około 10 ml.
  • Syrop na kaszel, który ma działanie wykrztuśnie nie powinien być podawany w godzinach wieczorny, gdyż wzmożony odruch kaszlu będzie zakłócał spokojny sen.
  • Zdarza się, że nastolatki sięgają w nadmiarze po syrop na kaszel zawierający substancję czynną o nazwie dekstrometofran. Wykazuje ona silne działanie pobudzające i jej długotrwałe stosowanie może być pierwszym krokiem do uzależnienia.

Kaszel suchy i mokry … jak wybrać dobry syrop na kaszel?

W przypadku gdy kaszel jest suchy, konieczne jest odpowiednie nawilżenie błon śluzowych. Należy pić dużo płynów i dodatkowo nawilżać powietrze. Dobry syrop na kaszel suchy, to taki, który zwiera dekstromentorfan, działający ośrodkowo. Przeciwkaszlowe działanie tej substancji jest wynikiem wpływu, jaki wywiera ona na ośrodek kaszlu, jest częścią ośrodkowego układu nerwowego. Dekstromentorfan sprawia, że podwyższa się próg dla odruchu kaszlu, co oznacza, że aby kaszel został wywołany musi pojawić się dużo silniejszy bodziec.

Z domowych sposobów na kaszel suchy można polecić syrop z cebuli, który już od wielu pokoleń gości w polskich domach. Przygotowuje się go przez zasypanie plastrów cebuli cukrem. Wydzielony pod wpływem cukru sok, łagodzi podrażnioną błonę śluzową.

W przypadku gdy kaszel jest mokry, polecany jest dobry syrop na kaszel mucosolvan, cena jego nie jest wygórowana, a istotne jest to, że jest bardzo skuteczny. Zawiera on skuteczny ambroksol – substancję czynną, która posiada wielokierunkowe działanie wykrztuśne. Jej działanie pozwala na szybsze usuniecie zgromadzonej w organizmie wydzieliny. Producent zadbał o szeroki asortyment produktu, co sprawia, że każda osoba wybierze coś dostosowane do swoich potrzeb. Należy on do leków mukolitycznych, które pomagają oczyścić oskrzela. Wpisując w Internecie hasło mucosolvan cena można znaleźć szereg istotnych elementów na temat jego działania.

Jeśli chodzi o leki ziołowe, to działanie wykrztuśne mają: lukrecja, bluszcz, babka lancetowata i pierwiosnek. Dobrze robi picie naparu z tych ziół, jak również inhalacje, jak również inhalacje z dodatkiem olejków eterycznych.

Przed podjęciem decyzji o wyborze syropu, warto zapoznać się z opinią lekarzy i farmaceutów, a także innych osób, które dane specyfiki stosowały. Wiele cennych informacji można znaleźć na stronach internetowych (http://www.mucosolvan.pl/asortiment_produktow_mucosolvan/syrop_mucosolvan.html). Zawierają one cenne informacje na temat tego co współczesna farmaceutyka ma do zaproponowania tym osobom, które zmagają się z kaszlem.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE