Dieta OXY

Dieta OXY

OXY to plan dietetyczny opierający się na założeniach diety proteinowej. Dowiedz się więcej na ten temat.

Czym jest dieta OXY?

Twórcy programu twierdzą, że nie powiela on skompromitowanych treści, jakie znaleźć można w także proteinowej diecie Dukana, która zdobywa na świecie coraz większą ilość zagorzałych przeciwników, a jej twórca został pozbawiony prawa do wykonywania zawodu lekarza. Kreatorzy planu OXY zapewniają, że dieta nie jest inwazyjna dla zdrowia ze względu na zróżnicowanie zawartych w jadłospisie białek – mamy w niej bowiem białka zarówno pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Sekretem powodzenia diety ma być także codzienne wypijanie koktajlu proteinowego, czyli tzw. OXY shake’a.

Zasady diety

Dieta trwa 3 tygodnie, w trakcie których przechodzimy 3 etapy – każdy trwający 7 dni: FAT BURNING, STEP oraz BALANCE. Pierwszy etap polega na traceniu zbędnego tłuszczu dzięki spożywaniu posiłków składających się głównie z białka zwierzęcego. Podczas tego etapu, twórcy diety obiecują szybki spadek masy ciała, nie podają jednak konkretnych rezultatów, jakie można uzyskać. STEP to faza, w której utrwalamy uzyskane efekty, ale możemy też zgubić dalsze kilogramy, jednak w mniejszej ilości. To właśnie podczas drugiego tygodnia diety, wprowadzamy do jadłospisu białka pochodzenia roślinnego. W trzecim tygodniu kuracji dodajemy do jadłospisu także węglowodany i tłuszcze, jednak w rozsądny sposób. W trakcie fazy BALANCE mamy bowiem utrzymać efekty diety, a nie wrócić do wcześniejszej wagi. W ramach diety codziennie rano wypijamy także tzw. OXY SHAKE, który przygotujemy z żurawiny, kefiru oraz otrębów. Ma on za zadanie pobudzać do pracy metabolizm, a także oczyszczać go z toskyn.

Czy dieta jest zdrowa?

Choć twórcy programu zapewniają, że jest on w pełni bezpieczny i mało inwazyjny dla organizmu, niektórzy lekarze są innego zdania. Twierdzą bowiem, że dieta OXY należy do diet błyskawicznych, a po jej zakończeniu organizm, który przestawi się na „normalne” żywienie, nieuchronnie ozdyska stracone kilogramy, czyli czeka nas klasyczny efekt jo-jo. Poza tym, dietetycy zauważają, że poranny shake, który codziennie spożywa się podczas kuracji OXY obfituje w cukry proste, które… utrudniają uzyskanie satysfakcjonujących efektów podczas stosowania diety niskokalorycznej, jaką jest dieta OXY.

Czy warto stosować tę dietę?

Twórcy programu OXY twierdzą, że jest on zdrowy i nie ma zbyt wiele wspólnego ze skompromitowanym planem żywienia dra Dukana. Według przeciwników diety OXY, nie jest to prawda ze względu na to, że każda dieta proteinowa, także w wersji urozmaiconej o białko roślinne, jest inwazyjna dla pracy nerek i wątroby i może przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia. Jeśli, mimo to, zdecydujemy się wypróbować program OXY, pamiętajmy o tym, aby przed jego rozpoczęciem skonsultować się z lekarzem, który oceni, czy nasz stan zdrowia na to pozwala.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE