Czym się różni lakier hybrydowy od zwykłego?

Czym się różni lakier hybrydowy od zwykłego?

By nie chować wstydliwie dłoni z uszkodzonym lakierem, właściwie trzeba by przemalowywać paznokcie co 2-3 dzień. Pojawienie się lakierów hybrydowych było przełomem w staraniach o ładne paznokcie i zadbane dłonie. Nieporównywalna trwałość to niejedyna zaleta lakieru hybrydowego. Sprawdźmy, czym jeszcze różni się od zwykłego.

Lakier hybrydowy – co to takiego?

Zadbane dłonie ze starannym manicure to dziś dla wielu kobiet obowiązkowy element zawodowego wizerunku i duża przyjemność dla siebie. Dotychczasowe starania o utrzymanie ładnego wyglądu dłoni wymagały niekiedy dość skomplikowanych starań. Każde mycie naczyń, ubieranie spodni zapinanych na guziki czy nawet pobieżne codzienne sprzątanie najczęściej kończyły się uszkodzeniem lakieru. Niestety tradycyjny lakier do paznokci mimo wsparcia ze strony różnych utwardzaczy, stosowania baz podkładowych i malowania kilkoma warstwami, rzadko wytrzymuje w nienaruszonym stanie dłużej niż 2-3 dni. – Z myślą o tysiącach kobiet, które lubią aktywnie spędzać czas, prowadzą dom i normalne życie zawodowe, a przy tym regularnie malują paznokcie, pojawiły się na rynku lakiery hybrydowe. Ich znakiem rozpoznawczym jest wyjątkowa trwałość i odporność na uszkodzenia mechaniczne. Hybryda nie matowieje, nie ściera się, zapewnia idealny manicure na 2-3 tygodnie. – wyjaśnia Lidia Nawrot z firmy SEMILAC.

Czy manicure hybrydowy jest trwały?

Paznokcie pomalowane lakierem hybrydowym zachowują nienaganny wygląd przez 2-3 tygodnie i nie wymagają przy tym pielęgnacji ani rezygnacji z żadnych aktywności. Woda w basenie, jazda na rowerze, zabawy z dzieckiem w piasku, porządki domowe – z myciem okien włącznie – nie mają wpływu na wygląd paznokci.

Co więcej, lakier hybrydowy nakłada się łatwo i szybko, bez konieczności uciążliwego czekania aż wyschnie kolejna warstwa. Lakier hybrydowy utwardza się w 120 sekund pod lampą UV. Zaraz po zabiegu paznokcie są suche, mocne, nie trzeba ich przez kilka godzin oszczędzać. – W odróżnieniu od zwykłego lakieru, lakier hybrydowy trzeba usuwać przy pomocy specjalnie do tego przeznaczonych płynów takich jak np. Semilac Remover – podkreśla L. Nawrot z SEMILAC.

Pod żadnym pozorem nie należy hybrydy zdrapywać czy spiłowywać, bo nieuchronnie prowadzi to do uszkodzenia płytki. Właściwa aplikacja lakieru, a potem jego zdjęcie nie mają wpływu na kondycję paznokci. Wręcz przeciwnie. Dla osób ogryzających paznokcie, położenie lakieru hybrydowego to jedyna szansa, by doczekać się własnych dłuższych paznokci.

Lakier hybrydowy pozwala na wykonanie manicure marzeń. Jest trwały, nie trzeba go więc często wykonywać. Kolory są intensywne i z pięknym połyskiem, więc cieszą się zasłużoną popularnością.

Zdjęcie: pixabay.com (CC0 Public Domain)

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE