Sezon wiosenno-letni to czas porządków, ale nie musisz ich robić samodzielnie!

Sezon wiosenno-letni to czas porządków, ale nie musisz ich robić samodzielnie!

Niezależnie od tego, czy wynajmujesz mieszkanie, czy też jesteś właścicielem takiego, musisz zadbać o czystość powierzchni, w której przebywasz. Codzienne sprzątanie najczęściej ogranicza się do umycia naczyń, odkurzenia poszczególnych pomieszczeń i starcia kurzu z półek. To z powodzeniem wystarcza, aby w mieszkaniu panował względy ład. Co jednak z gruntowym sprzątaniem?

Gruntowne sprzątanie – dlaczego warto?

Co najmniej raz w roku warto wyprać zestaw wypoczynkowy, materac, kołdrę i poduszki oraz dywany. Dlaczego? W tych elementach wyposażenia domu gromadzą się roztocza i przede wszystkim kurz. Jeżeli chcesz się np. wysypiać, to regularne dbanie o materac jest zupełną podstawą. Należy go nie tylko odkurzyć i odwrócić (w ten sposób można przedłużyć jego żywotność), lecz także usunąć ewentualne plamy i odświeżyć np. sodą oczyszczoną.

Poza poprawą komfortu, gruntowne porządki pozwalają również oczyścić przestrzenie, do których na co dzień nie masz dostępu. Przygotowując zestaw wypoczynkowy do oczyszczenia, konieczne jest odsunięcie jego poszczególnych elementów. To zaś pozwala usunąć kurz zgromadzony za lub pod nimi. Dzięki gruntowym porządkom przez resztę roku wystarcza wykonywać systematycznie drobne porządki.
 

Letnie porządki? Warto zajrzeć do spiżarni…

W letnich miesiącach roku na bazarach nie brakuje świeżych warzyw i owoców. Jesteś smakoszem? Wygospodaruj zatem czas nie tylko na gruntowne posprzątanie mieszkania, lecz także zrobienie przetworów, po które będzie można sięgnąć zimową porą. Takie rozwiązanie opłaca się z co najmniej kilku powodów.

Choć zrobienie domowych przetworów jest czasochłonne, to oszczędność pieniędzy. Mrożonki dostępne w sklepowych lodówkach są drogie. Szczególnie dotyczy to opakowań, w których znajdują się owoce i warzywa osiągalne wyłącznie w sezonie letnim.

Decydując się na przetwory (np. dżemy, konfitury czy kompoty), masz również pewność składników znajdujących się w słoiku. W przeciwieństwie do producentów takich produktów, nie będziesz dodawać szkodliwych konserwantów, które mają wpływ na zdrowie i samopoczucie.

Nie masz czasu? Znamy rozwiązanie

Dbanie o dom czy robienie przetworów zajmuje sporo czasu. Pracując zawodowo, możesz nie mieć czasu, aby zadbać o wszystko. Sprzątanie na urlopie mija się zaś z celem – to czas, gdy masz odpocząć i zregenerować siły, aby wydajnie pracować przez pozostałą część roku. Jeżeli zatem nie możesz – z uwagi na inne obowiązki – wygospodarować czasu na sprzątanie lub przygotowanie przetworów, musisz wiedzieć, że jest inne rozwiązanie – zatrudnienie pomocy domowej.

W sieci znajdziesz wiele ogłoszeń zamieszczonych przez osoby prywatne, ale zanim zdecydujesz się na konkretną ofertę, powinnaś sprawdzić, czy gospodyni, z którą zamierzasz rozpocząć współpracę, jest rzetelna i uczciwa. Jeżeli nie wiesz, jak to zrobić lub po prostu nie masz czasu, aby porównywać oferty, rozwiązaniem będzie skorzystanie ze specjalistycznego serwisu internetowego www.pomocedomowe.pl.

Powyższy serwis gromadzi oferty pomocy domowych i gosposi. Co istotne, jego pracownicy telefonicznie weryfikują wszystkie referencje zamieszczone w serwisie. Dodatkowym plusem jest też sprawdzenie danych rejestrujących się pomocy domowych. Wszystko to wpływa na jakość świadczonych usług – możesz być pewien, że korzystając ze wspomnianego serwisu, zatrudnisz osobę, która wspomoże Cię w codziennym lub sezonowym utrzymaniu domu w nienagannym porządku.
 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Materac Do Spania: wybierz najlepszy dla siebie
Materac: gwarantem zdrowego snu
Geranium: i jej liczne zalety
Porządek W łazience: podstawowe zasady
Jesienne Porządki: wybieramy akcesoria
Blokady Na Meble: aby chronić dzieci