Czapka z pomponem – nie tylko dla dzieci

Czapka z pomponem – nie tylko dla dzieci

Zaczynało się od maleńkich pomponów na samym czubku czapki. Po kilku sezonach zimowych najmodniejsze czapki to te z dużymi, puszystymi pomponami, które rzucają się w oczy. Ale dziś pompony nie są niczym szczególnym w ulicznych stylizacjach.

Wiek? Bez znaczenia

Noszą je wszyscy – dzieciaki, uczniowie, studenci, eleganckie na co dzień kobiety i stylowi mężczyźni. Tradycyjnie szyte pompony dzielą się sławą z aksamitnymi w dotyku kuleczkami z imitacji futra. Coraz częściej na głowach widzimy nie jedną, a dwie! Czapki z pomponami wnoszą do stylizacji luz, ocieplają (dosłownie) wizerunek, odejmują nieco lat, ale przede wszystkim są niesamowicie wygodne i praktyczne.

Z kurtką czy płaszczem?

Czapka z pomponem wygląda naprawdę dobrze w zestawieniu z kurtką. Co do tego nie ma wątpliwości. Kurtka puchowa, bomberka, krótka czy długa, z kapturem lub bez, z futerkiem lub sportowa – do każdej z nich możemy w ciemno założyć beanie z pomponem. Sprawa nie jest jednak tak oczywista w przypadku płaszcza. Czy aby płaszcze nie są zbyt eleganckie jak na zawadiackie pomponowe czapki? Wszystko zależy od tego, jaki płaszcz mamy zamiar założyć i na jakie okoliczności. Długi, wełniany płaszcz, puszczony luźno bez zapinania, pasuje do casualowych ubrań – startych dżinsów, swetra oversize i wygodnych botków na wiązanie. Taka stylizacja aż prosi się o uwieńczenie wełnianą lub bawełnianą czapką z pomponem. Płaszcz tego typu w nieco cieplejsze dni, u progu wiosny, można nosić nawet w zestawieniu z trampkami.

Zimowa elegancja

Czapkę z pomponem zostawiamy w szufladzie, gdy szykujemy się na wielkie wyjścia. Elegancki płaszcz, stylowe kozaki, a pod odzieniem wierzchnim sukienka lub wizytowa koszula – trzeba przyznać, że pompon nie pasowałby do takiego stroju.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE