Ciut za duże – jak nosić ubrania oversize?

Ciut za duże – jak nosić ubrania oversize?

 Nietrudno zostać zwolenniczką fasonu oversize. Jest bezpretensjonalny i sprawdza się w wielu okolicznościach. Wygodne są nie tylko swetry czy bluzy oversize, ale też płaszcze, a nawet sukienki.

Pewna siebie w za dużym swetrze?

Jeśli oversize, to przede wszystkim sweter. Niby za duży, trochę rozciągnięty, tu i ówdzie za szeroki. A jednak w starciu z klasycznym swetrem czy kardiganem często wygrywa. Dlaczego? Bo w rzeczywistości doskonale pasuje do każdego typu sylwetki. Jabłko, gruszka, klepsydra czy chłopczyca – każde ciało wygląda w nim dobrze. I – co najważniejsze – dobrze się w nim czuje. Sweter oversize można zestawić z legginsami, dżinsami czy spódnicą. Najlepiej prezentuje się, gdy dół stylizacji jest raczej dopasowany. Świetnym wyborem są więc legginsy. Efektowne zestawienie stworzymy również dobierając obcisłą spódnicę. Obuwie możemy równie dobrze pozostawić przypadkowi. Trampki, kozaki, botki czy klasyczne szpilki – ze swetrem oversize wszystkie tworzą dobry, sprawdzony look.

W tym rozmiarze jest wygoda

Zakochane w tym stylu, nie możemy przesadzić. Zasada jest taka, by nie zakładać na siebie więc niż jednego, najwięcej dwóch ciuchów w tym fasonie. W przeciwnym razie, nasza figura straci właściwe proporcje. Pod oversize’owy płaszcz do kostek wkładamy więc dopasowany golf i opinające spodnie.

W butikach znajdziemy wiele ubrań oversize – na oko za dużych, a jednak odpowiednio skrojonych i przemyślanych. Mają właściwą długość rękawów czy nogawek, nie odstają, jednym zdaniem – tam, gdzie trzeba są dopasowane, a gdzie indziej szerokie. Modny look oversize możemy też stworzyć z rzeczy o kilka rozmiarów za dużych. Czasami wystarczy podwinąć rękawy, a w talii zawiązać pasek, by ciuch o rozmiarze XL dobrze wyglądał na S-ce.

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE