Beauty Blender – najlepsza gąbka do makijażu

Beauty Blender – najlepsza gąbka do makijażu

Podkłady w wersji kremowej, płynnej, prasowanej czy sypkiej można nakładać na skórę wykorzystując wiele metod i technik. Podkład można zatem aplikować pędzlem języczkowym lub typu flat top, opuszkami palców czy miękkimi gąbkami o różnych kształtach. Aby podkład wyglądał na twarzy dobrze, należy pamiętać o kilku ważnych wskazówkach.

O czym należy pamiętać?

Po pierwsze należy odpowiednio dopasować odcień podkładu i ton do kolorytu naszej cery, tak aby nie było wyraźnej granicy pomiędzy kolorem skóry na naszej twarzy a naszą szyją. Po drugie w miarę możliwości warto aplikować podkład przy dziennym, naturalnym świetle w celu uniknięcia ewentualnych smug. Trzecia rada to “im mniej, tym lepiej” – zasada ta pozwala uzyskać naturalne, świeże wykończenie bez nieestetycznego efektu maski.

Kolejną wskazówką jest aplikowanie podkładu, które jest zgodne z kierunkiem rosnących na skórze mini włosków. Aplikacja pod włos może zostawić na twarzy nierówności i plamy, które zepsują nam estetykę makijażu. Warto też pamiętać, że nie ma konieczności nakładania podkładu na całą twarz. W takich miejscach jak okolice oczu, ust czy nosa warto zastąpić podkład lekkim, rozświetlającym korektorem, aby nie obciążać skóry i wygładzić drobne zmarszczki.

 Czym jest Beauty Blender?

wizażystów i miłośników makijażu na całym świecie. Ten innowacyjny aplikator do podkładu został stworzony przez amerykańską makijażystkę gwiazd – Rea Ann Silva. Beauty Blender, czyli eliptyczna, miękka gąbeczka stała się w krótkim czasie bestsellerem i must have w kosmetyczce (warto dodać, że jest produkowana ręcznie w USA). Gąbeczka jest bardzo poręczna, wygodna i wykonana z wyjątkowego tworzywa.

Jeśli spojrzymy na Beauty Blender w dużym powiększeniu – zobaczymy, że jego struktura przypomina…plaster miodu. Gąbka przy kontakcie z wodą zwiększa swoją objętość i staje się niezwykle aksamitna, miękka i przyjemna w dotyku (co jest niezwykle ważne w aplikacji produktów na skórę). Woda wypełnia puste przestrzenie w strukturze gąbki i zapobiega absorbowaniu podkładu w głąb produktu – mówiąc potocznie, gąbka “nie zjada” fluidu czy korektora. Jest zatem produktem nie tylko funkcjonalnym i praktycznym, ale również ekonomicznym (do wielokrotnego użytku).

Gąbka, która stempluje podkład

Na czym więc polega fenomen tego małego, różowego jajeczka? Gąbeczka Beauty Blender pozostawia na skórze wyjątkowe, nieskazitelne, perfekcyjne wykończenie, które trudno uzyskać za pomocą innych metod aplikacji podkładu. Wspomniana charakterystyczna struktura gąbki oraz porowatość jej powierzchni gwarantują, że nakładane kosmetyki (podkład, puder, korektor, kamuflaż) idealnie stopią się z cerą, nie pozostawiając smug, plam czy przebarwień. Beauty Blender to produkt, który zdecydowanie ułatwia nakładanie podkładu na skórę.

Technika stosowana przy użyciu gąbeczki to nic innego jak …stemplowanie. Beauty Blender zużywa minimalną ilość kosmetyku, rozprowadza podkład równomiernie na skórze miejsce przy miejscu – dzięki czemu koloryt cery jest idealnie wyrównany. Gąbeczka sprawdzi się również w nakładaniu korektorów, kamuflaży czy pudrów (np.: metoda bakingu).

Beauty Blender gwarantuje widoczną redukcję wszelkich przebarwień i zaczerwienień na skórze, dzięki gąbeczce można również zmniejszyć widoczność zmarszczek. Gąbka umożliwia precyzyjne nałożenie podkładu na całą twarz – również na trudno dostępnych partiach skóry takich jak okolica skrzydełek nosa. Produkt nie zawiera lateksu, nadaje się do wielokrotnego użytku, nie uczula, jest bezzapachowy i hipoalergiczny. Gąbeczkę najlepiej czyścić specjalnym mydełkiem, które dokładnie wypłukuje podkład i dodatkowo pielęgnuje tworzywo, z którego wykonany jest Beauty Blender.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE