Typ urody Jesień

Natalia Fijał

  Autor:
Opublikowane w Uroda / Typy urody

Typ urody Jesień

To niecodzienne połączenie subtelności Wiosny i wyrazistości Zimy. Sprawdź, czy wyglądem przypominasz urzekającą Jesień.

Jesień to najrzadszy typ urody występujący na świecie, co nie oznacza, że łatwo go rozpoznać. Obok bowiem wielu zupełnie „oczywistych” ucieleśnień pięknej, ciepłej Jesieni, w wielu przypadkach Panią Jesień można pomylić z równie uroczą, acz nieco bardziej subtelną Wiosną, czy też z bardziej wyrazistą Zimą.


Wyznaczniki typu:


WŁOSY
Niektóre Jesienie można rozpoznać po tym, że w dzieciństwie były jasnymi blondynkami, po czym z biegiem lat ich włosy ściemniały do koloru rudego lub brązowego z ciepłym połyskiem. Włosy Jesieni oscylują bowiem od bardzo jasnego i jaskrawego rudego, poprzez kasztanowy i miedziany, do brązu, w ekstremalnych przypadkach (i bardzo rzadkich) nawet ciemnego. Niestandardowym naturalnym kolorem włosów, który można przypisać Pani Jesieni jest także barwa „słowiańskia”, „mysia”. W takim przypadku, Pani Jesień jest typem mieszanym, z domieszką Zimy lub Lata.


OCZY
Kolor oczu Pani Jesieni nie jest jednoznaczny. Barwy oscylują od błękitnych i niebieskich, poprzez miodowe, bursztynowe, intensywnie zielone, zielono-brązowe, po ciepło brązowe. Często na tęczówce Jesieni znajdują się też charakterystyczne plamki w innym kolorze. Cechą wspólną wszystkich barw jest natomiast ich wyrazistość i nasycenie. Piękne, wyraziste oczy Pani Jesieni są jednym z jej największych atutów.


CERA
Można wyróżnić dwa typy karnacji Jesieni. Pierwszy z nich charakteryzuje się jasną lub nawet bardzo jasną skórą, często w odcieniu kości słoniowej. Niekiedy cera takiego jasnego typu Jesieni może wydawać się wręcz „przezroczysta”, dlatego niekorzystnie wygląda w otoczeniu zimnych barw, które podkreślają tylko jej bladość. Drugi, nieco ciemniejszy typ Jesieni, może poszczycić się natomiast cieplejszą, bardziej złotą lub brzoskwiniową cerą. W obu przypadkach, na twarzy i ciele Pani Jesieni mogą pojawiać się piegi, ale ich występowanie nie jest regułą.
Jesieni raczej odradza się opalanie. Kąpiele słoneczne z jej udziałem mogą się bowiem skończyć zaczerwienieniem i podrażnieniem skóry twarzy i ciała.

 

 

 

 

Jakie kolory ubrań wybierać?
Niemal wszystkie ciepłe kolory. Pani Jesień pięknie wygląda w czerwieni, najlepiej żywej, w kolorze pomidora, ale w barwie czerwonego wina też jej będzie do twarzy. Korzystnie Jesień będzie też wyglądać w kolorze złota, rdzy, miedzi i ciepłym brązie. To dla tego typu urody przeznaczone są też żółte (ale tylko ciepłe!), pomarańczowe, łososiowe, karmelowe i kakaowe ubrania. Jesień pięknie będzie też wyglądać w kolorze zielonym, zielono-niebieskim, granatowym i dżinsie.
Nie dla niej delikatne, niepodkreślające głębi i nasycenia jej urody kolory, czyli: zimne błękity, pastelowy róż i seledyn, zimny odcień szarości, srebro, czy śnieżna biel. W doborze garderoby, Jesień kieruje się zasadą: wybieram te ubrania, które podkreślają ciepło i intensywność mojej urody.Jaki robić makijaż?
Oczywiście również ciepły. Pani Jesień nie korzysta z czarnej kredki i eyelinera, tylko zastępuje je brązową, granatową, zieloną, czy łososiową. W doborze mascary, Jesień może już sobie pozwolić na standardową czerń. Głębię spojrzenia Jesieni warto podkreślać ciepłymi barwami. Oprócz złotych, czy ciepło brązowych powiek, Jesień może robić makijaż nawet w kolorze terakoty. Pięknie będzie Jesieni także w zieleni, szczególnie, gdy ma taki kolor oczu. Pani Jesień powinna natomiast unikać w makijażu oczu koloru szarego i gołębiego oraz perłowych bieli, écru i srebra.
Na policzkach Jesieni, szczególnie latem, pięknie będzie się prezentował bronzer. Usta natomiast będą wyglądały najkorzystniej w barwach łososiowych, ciepło-beżowych, lekko brązowych i koralowych. Jeśli Pani Jesień ma piegi, zdecydowanie nie musi ich przykrywać! Obecnie piegi są bardzo modne i powszechnie uważa się, że dodają szczęśliwej posiadaczce dziewczęcego uroku.


Sławne Jesienie:

Marcia Cross

Isla Fisher

Julianne Moore

 

 

Tagi (4): , , ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.98/5 (16 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Typ urody Jesień: