Typ urody Jesień

Typ urody Jesień

Jesień to najrzadszy typ urody występujący na świecie, co nie oznacza, że łatwo go rozpoznać. Obok bowiem wielu zupełnie „oczywistych” ucieleśnień pięknej, ciepłej Jesieni, w wielu przypadkach Panią Jesień można pomylić z równie uroczą, acz nieco bardziej subtelną Wiosną, czy też z bardziej wyrazistą Zimą.

Włosy Jesieni

Niektóre Jesienie można rozpoznać po tym, że w dzieciństwie były jasnymi blondynkami, po czym z biegiem lat ich włosy ściemniały do koloru rudego lub brązowego z ciepłym połyskiem. Włosy Jesieni oscylują bowiem od bardzo jasnego i jaskrawego rudego, poprzez kasztanowy i miedziany, do brązu, w ekstremalnych przypadkach (i bardzo rzadkich) nawet ciemnego. Niestandardowym naturalnym kolorem włosów, który można przypisać Pani Jesieni jest także barwa „słowiańskia”, „mysia”. W takim przypadku, Pani Jesień jest typem mieszanym, z domieszką Zimy lub Lata.

Oczy Jesieni

Kolor oczu Pani Jesieni nie jest jednoznaczny. Barwy oscylują od błękitnych i niebieskich, poprzez miodowe, bursztynowe, intensywnie zielone, zielono-brązowe, po ciepło brązowe. Często na tęczówce Jesieni znajdują się też charakterystyczne plamki w innym kolorze. Cechą wspólną wszystkich barw jest natomiast ich wyrazistość i nasycenie. Piękne, wyraziste oczy Pani Jesieni są jednym z jej największych atutów.

Cera Jesieni

Można wyróżnić dwa typy karnacji Jesieni. Pierwszy z nich charakteryzuje się jasną lub nawet bardzo jasną skórą, często w odcieniu kości słoniowej. Niekiedy cera takiego jasnego typu Jesieni może wydawać się wręcz „przezroczysta”, dlatego niekorzystnie wygląda w otoczeniu zimnych barw, które podkreślają tylko jej bladość. Drugi, nieco ciemniejszy typ Jesieni, może poszczycić się natomiast cieplejszą, bardziej złotą lub brzoskwiniową cerą. W obu przypadkach, na twarzy i ciele Pani Jesieni mogą pojawiać się piegi, ale ich występowanie nie jest regułą.
Jesieni raczej odradza się opalanie. Kąpiele słoneczne z jej udziałem mogą się bowiem skończyć zaczerwienieniem i podrażnieniem skóry twarzy i ciała.

Jakie kolory ubrań wybierać?

Niemal wszystkie ciepłe kolory. Pani Jesień pięknie wygląda w czerwieni, najlepiej żywej, w kolorze pomidora, ale w barwie czerwonego wina też jej będzie do twarzy. Korzystnie Jesień będzie też wyglądać w kolorze złota, rdzy, miedzi i ciepłym brązie. To dla tego typu urody przeznaczone są też żółte (ale tylko ciepłe!), pomarańczowe, łososiowe, karmelowe i kakaowe ubrania. Jesień pięknie będzie też wyglądać w kolorze zielonym, zielono-niebieskim, granatowym i dżinsie.

Nie dla niej delikatne, niepodkreślające głębi i nasycenia jej urody kolory, czyli: zimne błękity, pastelowy róż i seledyn, zimny odcień szarości, srebro, czy śnieżna biel. W doborze garderoby, Jesień kieruje się zasadą: wybieram te ubrania, które podkreślają ciepło i intensywność mojej urody.

Jaki robić makijaż?

Oczywiście również ciepły. Pani Jesień nie korzysta z czarnej kredki i eyelinera, tylko zastępuje je brązową, granatową, zieloną, czy łososiową. W doborze mascary, Jesień może już sobie pozwolić na standardową czerń. Głębię spojrzenia Jesieni warto podkreślać ciepłymi barwami. Oprócz złotych, czy ciepło brązowych powiek, Jesień może robić makijaż nawet w kolorze terakoty. Pięknie będzie Jesieni także w zieleni, szczególnie, gdy ma taki kolor oczu. Pani Jesień powinna natomiast unikać w makijażu oczu koloru szarego i gołębiego oraz perłowych bieli, écru i srebra.

Na policzkach Jesieni, szczególnie latem, pięknie będzie się prezentował bronzer. Usta natomiast będą wyglądały najkorzystniej w barwach łososiowych, ciepło-beżowych, lekko brązowych i koralowych. Jeśli Pani Jesień ma piegi, zdecydowanie nie musi ich przykrywać! Obecnie piegi są bardzo modne i powszechnie uważa się, że dodają szczęśliwej posiadaczce dziewczęcego uroku.

SŁAWNE JESIENIE

Marcia Cross

Isla Fisher

Julianne Moore

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Makijaż Dla Czarnowłosych: co pasuje typowo zimnej urodzie?
Typ Urody Lato: Co nosić? Czego unikać?
Biżuteria A Typy Urody: podkreśl swoje piękno
Cera Alabastrowa: jak o nią dbać?
Solarium: czy każdy powinien z niego korzystać?
Diastema: czy wymaga leczenia?