Genodiet - dieta zapisana w genach

Redaktorzy Zewnętrzni

  Autor:
Opublikowane w Odchudzanie i diety / Porady

Genodiet - dieta zapisana w genach

Genodiet to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu możliwe jest określenie profilu żywieniowego pacjenta. 

W badaniu tym analizowane są geny oraz ich wzajemny wpływ na siebie - zależności pomiędzy genami są unikalne dla każdej osoby. Odżywianie zgodne z własnym DNA to sposób na osiągnięcie optymalnej wagi, uniknięcie wielu chorób cywilizacyjnych, a także zapewnienie dobrego stanu zdrowia i pięknego wyglądu przez długie lata.
 
 
Co to jest Genodiet?
 
Dzięki badaniom genetycznym możliwe jest zdiagnozowanie wielu różnych schorzeń czy wykrycie predyspozycji np. do wystąpienia chorób nowotworowych. Naukowcy z uniwersytetów w Miami, Bolonii, Modenie, Ferrarze i Mediolanie opracowali badanie genetyczne Genodiet - metodę, która poprzez analizę genów i ich wzajemnych oddziaływań pozwala na ustalenie indywidualnego profilu metabolicznego danej osoby. To z kolei umożliwia wprowadzenie do codziennej diety odpowiednich zmian -  tak, aby była ona zgodna z potrzebami własnego organizmu. Materiał genetyczny każdego człowieka pozostaje niezmienny przez całe życie, dlatego badanie Genodiet wykonuje się jednorazowo, niezależnie od wieku i stanu zdrowia pacjenta.
 
Na badanie Genodiet składają się trzy wzajemnie uzupełniające się moduły - moduł Slim, Health i Sensor. Dotyczą one problemów z nieprawidłową wagą, ryzyka wystąpienia dietozależnych schorzeń czy obecności genetycznej predyspozycji do nietolerancji lub nadwrażliwości na konkretne składniki pokarmowe.
 
Moduł Slim pozwala ocenić zdolność organizmu do metabolizowania tłuszczów, węglowodanów i białek - dzięki temu można uzyskać informacje o dziennej optymalnej ilości tych składników w naszej diecie, tak aby osiągnąć i utrzymać prawidłową masę ciała przez długi czas. Badania wskazują, że aż dla 48% polskiej populacji rekomendowana przez Instytut Żywności i Żywienia piramida zdrowego odżywiania nie ma zastosowania - udział poszczególnych składników pokarmowych w diecie powinien być dla tych osób ustalany indywidualnie.
 
W ramach modułu Health badane są ważne procesy metaboliczne organizmu - m.in. metabolizm kwasu foliowego, homocysteiny, witaminy D3 i wapnia, oceniana jest także zdolność organizmu do detoksykacji. Aż 75-80% Polaków bardzo słabo radzi sobie z usuwaniem toksyn, a to związane jest z szybszym starzeniem się i większym ryzykiem zachorowania np. na nowotwory złośliwe. Moduł Sensor badania Genodiet wykrywa natomiast predyspozycje do wystąpienia częstych w polskiej populacji nietolerancji pokarmowych (glutenu i laktozy) i nadwrażliwości na niektóre składniki pokarmowe - w przypadku potwierdzenia takich schorzeń konieczne jest wyeliminowanie bądź ograniczenie spożywania tych składników, aby zapobiec poważnym konsekwencjom zdrowotnym w przyszłości.
 
 
Dieta zgodna z własnym DNA - klucz do zdrowia i pięknej sylwetki
 
Wynikająca z badania Genodiet wiedza o własnych predyspozycjach jest bardzo istotna - ogólne zalecenia żywieniowe mogą być nieodpowiednie dla osób z zaburzonym metabolizmem jakiegoś składnika. Badanie Genodiet i dieta stosowana na podstawie jego wyniku to sposób na bezpieczne uzyskanie i utrzymanie optymalnej masy ciała. Ponadto, badanie Genodiet wskazuje także najbardziej odpowiedni dla naszego organizmu rodzaj i czas trwania dziennej aktywności fizycznej.
 
Dieta zgodna z własnym DNA pozwala również uniknąć zachorowania na wiele dietozależnych chorób (takich jak cukrzyca, nadciśnienie tętnicze, zawał serca czy osteoporoza) oraz wzmacnia układ odpornościowy, co zmniejsza ryzyko rozwoju chorób autoimmunologicznych - mówi Magdalena Sikora, genetyk portalu zdrowegeny.pl
 
Odpowiedni sposób odżywiania stanowi także ogromne wsparcie dla stosowanych terapii w przypadku osób, które już przewlekle chorują (np. na cukrzycę czy nowotwory). Badanie Genodiet zalecane jest również dla osób planujących potomstwo, ponieważ dzięki niemu można zapobiec wadom cewy nerwowej u dziecka - badanie wykrywa zaburzenia metabolizmu kwasu foliowego, który ma kluczowe znaczenie dla prawidłowego rozwoju płodu. Ponadto, odpowiednia dieta przed i w trakcie ciąży wiąże się ze znacznym zmniejszeniem ryzyka wystąpienia u przyszłej mamy takich powikłań jak cukrzyca ciężarnych czy nadciśnienie indukowane ciążą. Wykonanie takiego badania dziecku pozwoli natomiast bardzo wcześnie ukształtować u niego prawidłowe nawyki żywieniowe, co zapewni mu dobry stan zdrowia od najmłodszych lat.
 
Badanie Genodiet (https://zdrowegeny.pl) to doskonałe narzędzie profilaktyczne, jego wykonanie zalecane jest każdemu - nigdy nie jest za późno na zmianę nieodpowiednich nawyków żywieniowych. Prawidłowy, zgodny z własnym DNA sposób odżywiania to gwarancja poprawy samopoczucia, ogólnego stanu zdrowia, wyglądu i jakości życia.
 
 
A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y
 
Tagi (2): ,
Oceń artykuł
Słaby  
Dobry
Ocena: 1.58/5 (21 ocen)

Podobne artykuły

Komentarze


Podaj trzecią, czwartą i siódmą literę z nazwy naszego serwisu:*
* Pola wymagane.


Komentowany artykuł:
Genodiet - dieta zapisana w genach: