Zimowa podróż z niemowlakiem

Zimowa podróż z niemowlakiem

To wszystko staje się prawdziwą wyprawą, jeśli w samochodzie obecne jest malutkie dziecko. Wyzwania nie ułatwia zmienna pogoda, mróz i szybko zapadający zmrok. Jak przygotować się do podróży i jak najbardziej ułatwić ją zarówno sobie, jak i dziecku?

Zaplanuj podróż

Wyprawę zacznij jeszcze przed jej rozpoczęciem. Zaplanuj trasę, która będzie możliwie najkrótsza, ale jednocześnie najbezpieczniejsza. Postaraj się wyruszyć wcześnie rano – dziecko prześpi przynajmniej kawałek drogi. Jeśli nie musisz – nie wyruszaj wieczorem lub w nocy. Ciemności i warunki pogodowe panujące zimą nie są zbyt dobrym połączeniem, jeśli masz zamiar podróżować z malcem.

Jeśli droga jest dłuższa, zaplanuj też postoje. Z pewnością możesz sprawdzić (na mapach papierowych lub w Internecie), gdzie będziecie mijać większe zjazdy lub stacje benzynowe. A jeśli mowa o stacjach benzynowych – przed wyjazdem obowiązkowo zatankuj do pełna, aby nie stresować malca pobytem wśród dystrybutorów i obcych ludzi.

Pieluszki wielorazowe i jednorazowe

Jak poradzić sobie z koniecznością zmiany pieluch? Jeśli używasz wielorazowych, nie musisz z nich rezygnować na czas podróży. Wystarczy, że zaopatrzysz się w nieprzemakalny worek na brudne pieluchy (np. od Milova lub Skip Hop). Jeśli natomiast nie jesteś przekonana do podróżowania z wielorazówkami, postaw na jednorazowe pieluchy ekologiczne (np. Beaming Baby). Są równie bezpieczne dla pupy dziecka, nie zawierają substancji chemicznych. Dzięki temu malec nie jest narażony na podrażnienia i odparzenia, a Ty nie musisz przejmować się, co zrobić ze zużytą pieluszką – możesz ją spokojnie wyrzucić zaraz po przebraniu dziecka.

Nocniki turystyczne

Jeśli dziecko żegna się już z pieluchami i zaczyna korzystać z nocnika, podczas podróży przyda się nocnik turystyczny. Nie zabiera sporo miejsca, a jest niezwykle przydatny. Nocnik podróżny od Nuvita to gadżet, który zadowoli każdego malucha i każdą mamę. Łatwo zmienić jego rozmiar, dzięki czemu bez problemu zmieści się do samochodu. Dostosowuje się także do dziecka. Do nocnika dołączonych jest dziesięć worków, które można używać podczas wyjazdu. Kiedy te się skończą, można stosować standardowe worki.

Ciekawą propozycję ma firma Potette, która zaprojektowała nocnik i nakładkę na sedes w jednym. Całość oczywiście dostosowana jest specjalnie do podróży. Jest to poręczny gadżet; dzięki składanym nóżkom i małej wadze, będziesz mogła zabrać go ze sobą nawet na spacer do parku lub na plac zabaw.

Kolejna propozycja jest nietypowa, bowiem mowa o biodegradowalnym, jednorazowym nocniku Tron. Jest to odważny i oryginalny projekt, który mimo to (a może właśnie dlatego) zgromadził wielu miłośników. Nocnik można zabrać ze sobą wszędzie, nie tylko w podróż samochodem, ale nawet trzymać w torbie dziecka lub torebce mamy, ponieważ gadżet ma przed rozłożeniem niewielkie rozmiary, a po użyciu zwyczajnie możesz go wyrzucić. Chłonna wkładka GelMax pochłania nieczystości, zarazki i brzydkie zapachy w mniej niż minutę. Dodatkowo nocnik jest bardzo wytrzymały, dzięki odpowiedniej konstrukcji nocniczek wytrzymuje nacisk nawet do 30kg.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE