Zimny sprzęt, gorące trendy: wybieramy naklejki na lodówkę

Zimny sprzęt, gorące trendy: wybieramy naklejki na lodówkę

Powiedzmy sobie jednak szczerze: najważniejszą, najbardziej uwielbianą, kultową niemal częścią każdej kuchni wcale nie jest kuchenka (czyli współczesna wersja paleniska), a – oczywiście! – lodówka.

Czy lodówkę można…urozmaicić?

Kiedy się nad tym zastanowić, to dość dziwne, że sprzęt tak ważny, tak niezbędny i – nazwijmy rzeczy po imieniu – tak uwielbiany jak lodówka jest… tak nudny. Nie nudny pod względem funkcji (a na pewno nie pod względem zawartości!), ale nudny pod względem wyglądu. Wszystkie lodówki są do siebie podobne, różnią się głównie rozmiarem. Kolory? Nudne jak flaki z olejem: ogromna większość lodówek jest po prostu biała albo szara. To rozpaczliwie mało w zestawieniu z tym, jak różnorodna jest ich zawartość – i śmiesznie mało, gdy wziąć pod uwagę to, jak wiele jest kuchennych stylów i aranżacji. A przecież mamy tutaj do czynienia z ogromnym potencjałem: lodówka jest na tyle pokaźnym kuchennym sprzętem, że każda zmiana jej wyglądu będzie jednocześnie wyraźną zmianą w aranżacji, zdolną nawet odmienić cały jej charakter. Wniosek? Zdecydowanie warto okazać lodówce trochę miłości, ładnie ją dekorując – naklejki na lodówkę są na to łatwym, niedrogim i niezwykle stylowym sposobem!

naklejki

  https://myloview.pl/fototapeta-piekny-kwiat-lotosu-lub-wody-lilly-sepia-nr-284998D

Lodówka jak nowa? To łatwe!

Nie musimy chyba nikomu tłumaczyć, jak wielkim obciążeniem dla środowiska naturalnego są odpady elektryczne, w tym między innymi stare sprzęty AGD. Musimy zrobić, co tylko w naszej mocy, aby ograniczyć produkcję tego rodzaju śmieci – a pewien procent spośród nich stanowią właśnie lodówki, które zostały wyrzucone na śmietnik nie ze względu na to, że były niesprawne czy niewystarczająco sprawne, ale dlatego, że po remoncie kuchni stary sprzęt przestał do niej pasować.

Jeśli takie niedopasowanie jest efektem niedobrania rozmiarów, to nic się z tym nie da zrobić – ale jeżeli problemem jest źle dobrany kolor, to naklejki na lodówkę powinny wystarczyć, aby dopasować sprzęt do nowego wystroju – przekonuje specjalistka z firmy Myloview.pl. – Wystarczy dobrać taki kolor i wzór naklejki, które będą się dobrze komponować z pozostałymi elementami aranżacji. Świetnym pomysłem może okazać się wybór barwnej, wyrazistej ozdoby – takiej, która będzie przyciągać spojrzenia! Ożywi ona wnętrze i sprawi, że będzie wyglądało znacznie bardziej interesująco.

Jeśli tylko poświęcisz odrobinę czasu na wybór wzoru i zamontowanie naklejki, to szybko okaże się, że wymiana lodówki wcale nie jest konieczna! Co więcej, może taka „odświeżona” lodówka będzie wyglądać nawet lepiej niż stara…

Naklejki na lodówkę na wymiar: kilka świeżych pomysłów

Dawno już minęły czasy, gdy wszystkie kuchnie były do siebie podobne i wśród kuchennych dekoracji nie było szczególnego wyboru. Współcześnie możemy wybierać spośród całego mnóstwa rozmaitych ozdób i stylów! Nie ma chyba żadnego modnego sposobu aranżacji, którego nie można by wykorzystać do udekorowania kuchni. Szukasz pomysłów? Mamy kilka takich, które na pewno Ci się spodobają:

– do kuchni w stylu shabby chic, czyli delikatnej i romantycznej, a jednocześnie staroświeckiej, świetnie będą pasować naklejki na lodówkę z wzorami w kwiaty, zwłaszcza w pastelowe róże i piwonie. Idealnie sprawdzą się tutaj także czarno-białe albo sepiowe zdjęcia;

– bardzo nowoczesna kuchnia utrzymana w stylu minimalistycznym, czyli właściwie dokładne przeciwieństwo kuchni w stylu shabby chic, stanie się jeszcze bardziej futurystyczna, gdy do udekorowania chłodziarki użyjesz naklejki na lodówkę 3D. Taka naklejka nie tylko będzie wyglądać niesamowicie, ale też wizualnie nieco powiększy kuchnię;

– uwielbiasz przytulny i ciepły, ale wcale nie przesłodzony styl skandynawski? Jak można go nie uwielbiać, prawda? Naklejki na lodówkę to idealny sposób, aby wprowadzić do kuchni ducha Skandynawii! Polecamy zwłaszcza wzory zainspirowane przez motywy folkowe, urocze grafiki ze zwierzętami (to świetny wybór zwłaszcza wówczas, gdy w mieszkaniu są dzieci!) i wesołe desenie geometryczne.

Nawet jeżeli nie zależy Ci na udekorowaniu wnętrza w jakimś konkretnym stylu, z łatwością znajdziesz naklejki, które dopasujesz do zaplanowanej aranżacji. Mogą to być bardzo modne wzory typograficzne, krajobrazy, tradycyjnie „kuchenne” motywy, takie jak owoce i warzywa albo smakowite potrawy… Wybór jest ogromny i z pewnością każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie.

naklejki

  https://myloview.pl/naklejki/wg-kategorii/na-lodowke/

Jak zamontować naklejkę?

Można bardzo długo pisać o tym, jak świetnie wyglądają naklejki, ale chyba – mimo wszystko – większą ich zaletą jest to, że są niezwykle łatwe i szybkie w montażu.

Naklejki na lodówkę „montuje” się tak samo łatwo, jak zwyczajne naklejki – mówi specjalista z firmy Myloview.pl. – Wystarczy zdjąć warstwę zabezpieczającą i delikatnie, powoli przyłożyć naklejkę do powierzchni lodówki, stale wygładzając ją, aby nie powstały pęcherzyki powietrza. To wszystko!

Co więcej, naklejki łatwo jest nie tylko zamontować, ale także zdjąć – czy to ze względu na wyprowadzkę z wynajmowanego mieszkania, czy po prostu dlatego, że naszła nas ochota na odmianę. Naklejka nie pozostawia na sprzęcie żadnych śladów czy innego rodzaju zabrudzeń albo uszkodzeń. To daje Ci dużą elastyczność i możliwość dostosowywania sprzętu do zmieniającego się wystroju kuchni – możesz nawet zmieniać wzór sezonowo, na przykład z okazji świat Bożego Narodzenia. A ponieważ lodówka jest zwykle największym spośród kuchennych sprzętów, taka zmiana wyraźnie wpłynie na całe wnętrze! Czy można wyobrazić sobie łatwiejszy sposób na to, by odmienić kuchnię?

 
A R T Y K U Ł  S P O N S O R O W A N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE