Paleta kolorów do odnawiania mebli w stylu skandynawskim

Paleta kolorów do odnawiania mebli w stylu skandynawskim

Wnętrza urządzone w stylu skandynawskim są jasne, proste i funkcjonalne. Skandynawskie styl jest przede wszystkim przestronny i jednolity. Jeśli decydujesz się na urządzenie mieszkanie w stylu skandynawskim zobacz jakie kolory dobrać do swoich mebli.

Meble jasne

To oczywiste, że chcąc zachować delikatny i zrównoważony charakter wnętrza skandynawskiego, najlepiej sięgnąć po kolor, który kojarzy nam się ze spokojem. To kolory chłodnego poranka przecinanego lekkimi promieniami słońca. Chłodniejsze odcienie beżu i morskie wariacje to barwy, które z pewnością znajdziemy w skandynawskim krajobrazie.

Meble dopasowane

Bardzo istotne jest, by mebel, który właśnie projektujemy, nie wyróżniał się na tle całego wystroju. Można stwierdzić, że esencją stylu skandynawskiego jest właśnie prostota, która otula nas i nie pozwala, by coś rozpraszało domowników. Zaufaj prostocie mebla i zastosuj kolor farby, który będzie przyjemnym, nie narzucającym się akcentem całości.

Jednolity kolor

W stylu skandynawskim rzadko spotykamy meble ozdobione wzorami. Mocno powiązany z zasadą minimalizmu, bazuje na najprostszych rozwiązaniach. Kolory łączcie tylko w wypadku, gdy macie jasną wizję i pomysł na to, jak je zestawić. Istotna jest tutaj forma mebla – stosując 2 różne kolory można ją podkreślić. Jeżeli bryła jest nieciekawa, można ożywić ją prostymi geometrycznymi malunkami – np. skośnymi liniami. Miejcie na uwadze, by ograniczyć się do 2 kolorów, tak aby zachować naturalny, nienarzucający się styl wnętrza.  

Z odrobiną romantyzmu… lub nie

Styl skandynawski, z założenia bardzo lekki, może łatwo przejść w nieco romantyczny, a nawet prowansalski. Stosując pastelowe kolory możemy jednak łatwo wpaść w pułapkę infantylności. Dlatego przy wyborze koloru bardzo istotny jest jego odcień. Powinien być jasny, wręcz wymieszany z bielą – jak ze śniegiem. Chcąc mieć pewność, że nowy kolor mebla, będzie pasować do aranżacji, możesz skorzystać z gotowych palet skandynawskich kolorów Beckers. Marka przygotowała specjalną kolekcję dla farb Beckers Designer Collection. Zaufaj specjalistom i wybierz najbardziej odpowiadający Ci odcień z gotowych propozycji. Dowiedz się więcej na stronie www.beckers.pl

Ekologiczne rozwiązania

Prostota i minimalizm stylu zaznaczają się nie tylko w warstwie wizualnej aranżacji wnętrza, ale też w zastosowanych środkach. Postawcie na naturalne, bezpieczne dla dzieci i alergików farby, którymi bez obaw możecie malować we wnętrzach. Produkty marki Beckers są bezpieczne dla środowiska.

Testuj kolory przed malowaniem!

Pamiętaj, że aby być w pełni zadowolonym z wybranego odcienia farby, najlepiej sprawdzić, jak pasuje do wnętrza, jeszcze przed rozpoczęciem malowania. Spróbuj skorzystać z koloru wyświetlanego na stronie producenta, ale pamiętaj, że odcień może być lekko zmodyfikowany przez ustawienia ekranu. Jeżeli chcesz mieć 100% pewności, zamów próbkę farby od producenta. Możesz to zrobić online!

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE