Zegarki z pulsometrem – czy są wiarygodne?

Zegarki z pulsometrem – czy są wiarygodne?

Tyczy się to również uprawiania różnych dyscyplin sportu. Nie jest nowością, że wraz z ociepleniem się na zewnątrz, rośnie liczba biegaczy. Biegi na długie dystanse zyskują na popularności głównie dzięki powszechnie panującej modzie na bycie fit oraz rosnącej świadomości Polaków i Polek na temat zdrowego stylu życia. Wiele osób uprawiających różne sporty nie wyobraża już sobie wykonania dobrego treningu bez gadżetu, jakim jest zegarek z pulsometrem.

Optymalne parametry techniczne zegarka z pulsometrem

Tutaj wszystko zależy od budżetu, jaki jesteśmy w stanie przeznaczyć na nasz zegarek z pulsometrem. Czy będą to kwoty rzędu 300 zł czy może nawet do 2000 zł. W przypadku tego typu urządzeń cena zazwyczaj idzie w parze z jakością. Decydując się na zakup konkretnego modelu zegarka, powinniśmy mieć na uwadze przede wszystkim to, jakie główne funkcje ma on spełniać.

Najbardziej podstawowe, takie jak pomiar pulsu czy ustawienie limitów dla naszego maksymalnego tętna, mogą być wystarczające na początek, jednak po kilku miesiącach może okazać się, że przydałby nam się szereg funkcji dodatkowych.

Wybierając zegarek z wyższej półki, możemy spodziewać się takich udogodnień, jak nakreślanie trasy naszego biegu na podstawie sygnału GPS, licznik kalorii czy system kodowania sygnału, aby nasze urządzenie ignorowało sygnały od innych urządzeń tego typu w pobliżu.

Przed dokonaniem zakupu warto również zapoznać się z opiniami innych kupujących, dostępnymi na witrynach, które oferuje konkretny sklep internetowy z zegarkami, jak choćby E-watches.

Dla kogo przeznaczony może być taki specjalistyczny zegarek?

Na rynku powstało wiele firm produkujących tego typu specjalistyczne zegarki. Pulsometry jednak przeznaczone są dla osób posiadających już konkretne przygotowanie teoretyczne w zakresie tego, jak nasze ciało zachowuje się podczas długiego biegu oraz dlaczego powinniśmy kontrolować nasze tętno.

Bez tak gruntownej wiedzy kupno takiego urządzenia może okazać się zbyteczne, gdyż zwyczajnie nie będziemy wiedzieli, co z danym modelem zrobić. Dla osób nieuprawiających żadnego sportu lub ćwiczących jedynie w celach rekreacyjnych lepszym rozwiązaniem może okazać się przejrzenie ofert takich sklepów, które w swojej ofercie posiadają zegarki klasyczne. Przy odrobinie kreatywności oraz pomysłu do mierzenia czasu, który zajmuje nam pokonanie jakiegoś dystansu, w czasie biegania możemy wykorzystać równie skutecznie właśnie zegarek zwyczajny. Problem pojawi się dopiero w momencie, w którym do naszego codziennego treningu będziemy chcieli wprowadzić analizę naszych postępów czy obliczanie interwałów. Wtedy niezbędny już okaże się specjalistyczny zegarek, posiadający wbudowaną współpracę z programami do analizowania i interpretacji poszczególnych treningów czy współpracę z naszą wagą, co pozwoli również na monitorowanie postępów podczas spalania nadmiaru tkanki tłuszczowej.

Modny dodatek czy niezbędne urządzenie?

Zegarki klasyczne na tle innych zegarków charakteryzują się przede wszystkim elegancją oraz tym, że stanowią o klasie, a czasami nawet o statusie materialnym i społecznym właściciela. Można tutaj przywołać oczywiście taką sławną markę, jak Rolex czy wiele podobnych.

Jednak najnowsze wskazania światowej sławy stylistów mówią o tym, że dobrze prezentują się nie tylko drogie i ekskluzywne zegarki. Pulsometry mogą również bardzo sprytnie i elegancko przyozdabiać prawie każdy rodzaj odzieży.

Przy planowaniu naszej stylizacji na konkretny dzień warto mieć na uwadze fakt, że zegarek do zastosowań sportowych będzie lepiej prezentował się z odzieżą sportową. Rozważnym jest więc odwiedzić sklep internetowy z zegarkami i wybrać dwa lub więcej modeli różnych zegarków, odpowiednio do tego, czy ubrani będziemy w strój wieczorowy, czyli elegancki garnitur, czy wygodny dres.

Wiarygodność urządzeń do pomiaru tętna

Tutaj powinniśmy być bardzo ostrożni, gdyż wskazania naszego zegarka mogą nie zawsze okazać się zgodne z prawdą, a więc wprowadzać nas w błąd. Powszechnie przyjęło się, że maksymalne tętno dla każdego człowieka oblicza się na podstawie różnicy liczby 220 oraz wieku konkretnej osoby. Zdarzają się jednak sytuacje, w których nasz pulsometr będzie wskazywał wartość wielokrotnie wyższą od naszego maksymalnego tętna.

Nie powinniśmy się jednak tym przejmować, gdyż jest to jedynie chwilowa awaria urządzenia i powinno ono samo się zresetować po krótkim okresie. Na tego typu awarie narażone są przede wszystkim zegarki tańsze, jednak w przypadku trwałej awarii naszego urządzeni lub pokazywania nieprawidłowych pomiarów, każdy sklep internetowy z zegarkami ma obowiązek takie niesprawne urządzenie przyjąć i poddać serwisowi.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Odzież Sportowa: zapewnij sobie komfort i swobode
Odżywki Dla Sportowców: czy są konieczne ?
Trening Insanity: na czym polega?
Trening: jak go urozmaicić?
Sportowe Stylizacje: postaw na wygode
Plank: proste i efektywne ćwiczenie