Jak prawidłowo dobrać długość spodni garniturowych?

Jak prawidłowo dobrać długość spodni garniturowych?

Wybierając spodnie męskie garniturowe, panowie zwracają baczną uwagę na ich szerokość w pasie, całkowicie zapominając o nogawkach. A ich długość jest bardzo ważna – odpowiednio dobrane spodnie wyszczuplają i prostują sylwetkę.

Podstawowy błąd

Podstawowym błędem, jaki od wielu lat popełniają nie tylko sami nabywcy garniturów, ale również doradcy w sklepach z męską odzieżą, jest stosowanie zasady dobierania długości spodni do punktu odniesienia. Punktem tym jest zwykle połowa obcasa, jego początek, a nawet podłoga – jeżeli przymierzający spodnie mężczyzna stoi bez butów.

Jak prawidłowo dobrać długość spodni garniturowych?

Długość męskich spodni garniturowych należy dobierać wizualnie. Tylna część nogawki powinna być prosta, a z przodu dopuszczalne jest jedno załamanie. Tak dobrane spodnie męskie garniturowe będą miały idealną długość i sprawią, że męska sylwetka będzie się dobrze prezentować. Znaczenie dla długości nogawek ma także ich szerokość. Zależność ta jest proporcjonalna – im nogawka na dole węższa, tym powinna być krótsza.

Spodnie męskie garniturowe w stylu włoskim mają najwęższe nogawki – sięgają one zwykle do początku buta, odsłaniając go w całości i eksponując kawałek skarpetki. Odmienny styl mają Amerykanie – preferują zwykle spodnie garniturowe z szerokimi nogawkami, które sięgają do obcasa i zakrywają dużą część buta i przyszwę, czyli jego wiązanie. W większości europejskich krajów panuje jednak moda na rozwiązanie pośrednie, czyli spodnie męskie garniturowe, których nogawki z przodu tworzą jedno załamanie, a z tyłu sięgają do połowy cholewki. Za nogawki szerokie uznaje się takie, których średnica na dole wynosi od 24 do 26 cm. Nogawki średnie mają od 20 do 22 cm, a szerokość nogawek wąskich mieści się w przedziale 16-19 cm.
 
ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE