Zdrowie twojego ciała zależy od dobrego materaca

Zdrowie twojego ciała zależy od dobrego materaca

Gdy nie zapewnimy sobie odpowiedniej ilości snu, zaczyna się spacer po linii pochyłej. Wbrew pozorom, sam czas poświęcony na sen nie jest jedynym czynnikiem, mającym realny wpływ na nasze zdrowie. Równie ważny jest materac na którym śpimy.

Rodzaje materaca

Źle dobrany materac może skutkować bólami mięśni, stawów, jak również kręgosłupa. Jest to spowodowane nieodpowiednią twardością i sprężystością materaca. Na rynku istnieje wiele rodzajów produktów. Od materacy piankowych, po materace lateksowe, sprężynowe, kieszeniowe, na konstrukcjach wysokoelastycznych, termoelastycznych kończąc. Istnieją także specjalne Wymiary materaca

Inne wymiary również są niezwykle ważne. Przede wszystkim materac nie może być za wąski ani za krótki. O ile długość materaca jest parametrem raczej stałym, o tyle jego szerokość należy dopasować do ilości miejsca, jakie się zajmuje leżąc. Przyjęło się uważać, że zapas miejsca po każdej stronie materaca powinien wynosić ok. 15 centymetrów.

Czy warto zainwestować w dobrze dopasowany materac? Oczywiście, że tak. Od niego zależy nasz komfort, dobre samopoczucie i pełnowartościowy sen. Parafrazując, można by rzec: „na czym się położysz, tak się wyśpisz”. Jest to życiowa prawda, z którą trudno się spierać.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE