Perfumy, które poprawią ci nastrój

Perfumy, które poprawią ci nastrój

Istnieją perfumy, które natychmiast dodają energii, orzeźwiają i poprawiają humor. Czasem już samym zabawnym flakonem, częściej jednak kompozycją składników, które dobrze wpływają na samopoczucie (jak przykładowo czekolada czy truskawki). Które perfumy sprawdzają się w tej roli najlepiej?

Avon Be fun

Ten zapach przypomina, by nie brać życia zbyt serio i rozluźnić się, zauważając także jego pozytywne strony. Nawet flakon w kolorowe kropki nie jest zbyt poważny. Większość tego typu dziewczęcych perfum ma w sobie słodkie owoce. Tak jest i tu – skojarzenia z beztroskim latem w sadzie zapewnia gruszka. Dodatek frezji odpowiada za bardziej subtelne, kwiatowe tony tych perfum. Be fun to część większej serii, która skupia się wokół różnych pozytywnych emocji i stanów, jak odwaga, radość czy miłość.

perfumy_ktore_poprawia_nastro2.jpg

Lancome La vie est belle

Chyba nie ma w Hollywood gwiazdy obdarzonej równie szerokim uśmiechem, co Julia Roberts. Wystarczy na nią spojrzeć, by nabrać energii i bardziej optymistycznego podejścia do otaczającej rzeczywistości. To wymarzona ambasadorka dla zapachu Lancome La vie est belle, którego twórcy przekonują, że życie jest piękne. Do takich wniosków pomaga dojść też sama kompozycja składająca się na Lancome La vie est belle. W niej też wyczujesz gruszkę, uzupełnioną dla głębszego aromatu o takie owoce jak pomarańcza.

Zapach nie jest oczywisty dzięki pikantnej nucie różowego pieprzu, czy zaskakującemu wykończeniu z orzecha laskowego i bitej śmietany. To dzięki nim wąchając perfumy podświadomie myślimy o ulubionych deserach i najpiękniejszych chwilach spędzonych przy stole w gronie rodziny i przyjaciół. 

Marc Jacobs Daisy

Tu urzekające jest samo opakowanie z uroczymi stokrotkami zdobiącymi korek. Zapach Daisy przywołuje klimat ukwieconej łąki, ale dodaje mu energii truskawką i grejpfrutem. Nie jest jednak zbyt intensywnie, co zapewniają spokojne nuty białego drewna. Truskawki i drewno wywołują też też skojarzenie z latem i relaksem, jakiego można zaznać na łonie przyrody.

perfumy_ktore_poprawia_nastro3.jpg

Lanvin Me

Czasem by odzyskać pozytywne nastawienie do życia i równowagę, wystarczy skupić się na chwilę na sobie. Przypomnieć sobie marzenia, posłuchać wewnętrznego głosu i zrobić coś, co daje radość. Tak o zapachu wypowiada się jego twórca Alber Elbaz, zdaniem którego jest on stworzony do wydobywania z życia magicznych chwil. Tak niezwykłe zadanie wymaga wyjątkowych składników, jak jagody w nucie głowy czy lukrecja w środkowej warstwie. Razem dają one oryginalny zapach, który trudno zapomnieć.

Moschino Funny!

Chcesz przypomnieć sobie o radośniejszej stronie życia? Perfumy Moschino zwykle świetnie się do tego nadają. Wiele zapachów tej marki zaskakuje, ale rzadko które robią to tak mocno, jak ten. Moschino Funny! To niesamowita kompozycja cierpkich czerwonych porzeczek z ostrym pieprzem i świeżą zieloną herbatą.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE