Zatrzymaj łysienie dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej!

Zatrzymaj łysienie dzięki nowoczesnej medycynie estetycznej!

Faceci boją się przyznać, że mają problem z wypadaniem włosów, ponieważ oznacza to dla nich przyznanie się do starzenia. Warto jednak porzucić takie stereotypowe myślenie i wybrać się do specjalisty, który pomoże walczyć z tym problemem, bo nie zawsze tkwi on w upływającym czasie. Nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej sprawiają, że leczenie łysienia przestaje być żmudnym procesem, a zmienia się w przyjemne zabiegi.

Co powoduje łysienie?

Łysienie niekoniecznie oznacza starzenie. Stereotyp warto przełamać, bo problem tkwi w naszej codzienności. Nieodpowiednia dieta osłabia cebulki włosa i sprawia, że stają się one słabsze i wolniej rosną. Tak jak objadanie się niezdrowym jedzeniem wpływa na ciało, tak samo odbija się na kondycji włosa. Podobnie działają używki – papierosy, alkohol i substancje powszechnie uznawane za niezdrowe nie tylko hamują porost włosów, ale osłabiają te, które już posiadamy. Rozdwojone końcówki, wypadające włosy i matowy wygląd to efekt naszych codziennych przyzwyczajeń. Nieodpowiednia pielęgnacja także może osłabić włosy, a występowanie np. łupieżu wpływa na ich kondycję już od nasady. Do tego grona można dorzucić jeszcze stres, który podobnie jak na nasz wygląd i samopoczucie wpływa na kondycję włosa. Wiek zazwyczaj jest na ostatnim miejscu, jeśli chodzi o powody łysienia – nie warto zatem czekać, aż z głowy spadnie ostatni włos i już dziś podjąć leczenie. Nowoczesna medycyna estetyczna oferuje kilka metod rozwiązujących problem wypadania włosów: http://skinclinic.pl/category/zabiegi-dla-mezczyzn/wlosy/.

Karboksyterapia – moc dwutlenku węgla

Innowacyjną metodą jest karboksyterapia. Polega ona na bezpośrednim wpływaniu na skórę głowy dwutlenkiem węgla. Nie od dziś wiadomo, że ma on zbawienne skutki, jeśli chodzi o odżywianie i oczyszczanie skóry – w tym także skóry głowy. Karboksyterapia jako jedyna podaje dwutlenek węgla w sposób nieinwazyjny i bezbolesny, a efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Włosy są znacznie silniejsze i mocniejsze – odczujesz to w dotyku, a także podczas codziennej pielęgnacji, kiedy na Twoim grzebieniu z dnia na dzień pozostawać będzie coraz mniej włosów. Dodatkowo dwutlenek węgla działa bezpośrednio na skórę głowy, odżywiając włosy od nasady, aż po same końce i powodując ich odbudowę. Mieszki włosowe zostają dotlenione, a stymulacja wzrostu włosów powoduje, że miejsca, które dotychczas cechowały się brakiem owłosienia, pokryją się nowymi mieszkami.

Mezoterapia głowy zatrzyma włosy na swoim miejscu

Gdy problem z wypadaniem włosów jest większy, warto sięgnąć po zabieg Hair+ Revitalizing. Metoda ta opiera się na technice mezoterapii, a więc ostrzykiwania skóry specjalnym koktajlem odżywczym. Specjaliści z zakresu medycyny estetycznej odkryli, że z powodzeniem można taką metodę wykorzystywać także na skórze głowy. Wstrzyknięcie substancji aktywnych bezpośrednio w okolicach mieszków włosowych powoduje ich natychmiastową stymulację. Sekretem powodzenia tego zabiegu jest wykorzystanie zaledwie trzech składników, które nie tylko niezwykle korzystnie wpływają na kondycję włosów i skóry głowy, ale także powodują hamowanie wypadania włosów. Kwas fosfatydyloholinowy powoduje zwiększoną produkcję komórek nabłonkowych cebulek włosa, nadtlenek dysmutazy wzmacnia włosy i wpływa na ich kondycję, a ryboflawina chroni przed szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych.

Nie musisz zatem już dłużej z niepokojem spoglądać w lustro i sprawdzać, ile włosów pozostało na szczotce – zacznij działać! Odwiedź stronę warszawskiej kliniki medycyny estetycznej SkinClinic i sprawdź, co przygotowali dla Ciebie specjaliści.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE