Zadbaj o swoje stopy z preparatem Verlaven

Zadbaj o swoje stopy z preparatem Verlaven

Stopy są częścią ciała, o której pielęgnacji najczęściej zapominamy. A przecież to właśnie one ciężko pracują, pokonując codziennie wiele kilometrów. W jaki sposób je pielęgnować i jak często?

Codzienna pielęgnacja

Skóra stóp jest gruba, ale bardzo szybko się przesusza — jest to spowodowane małą ilością gruczołów łojowych, a dużą potowych. Najczęściej na piętach i palcach narasta zrogowaciały naskórek, a także tworzą się pęknięcia, które mogą sprawiać ból.

Aby stopy wyglądały estetycznie, a jednocześnie nie były narażone na nieprzyjemne dolegliwości, takie jak otarcia czy odciski, należy je codziennie nawilżać przy pomocy specjalnych kremów, dzięki czemu skóra będzie bardziej delikatna i miękka.

Po wyjściu z kąpieli trzeba starannie osuszyć całe stopy (łącznie z przestrzeniami pomiędzy palcami), a następnie nałożyć krem i delikatnie go wmasować.

Podczas tego zabiegu najwięcej czasu należy poświęć na pięty — to właśnie na nich zbiera się najwięcej zrogowaciałego naskórka. Pozbycie się go ułatwią peelingi i kremy ścierające, a także specjalne pumeksy. Pamiętaj jednak, że im częściej ścierasz naskórek, tym szybciej on odrasta. Dobrze jest więc wykonywać ten zabieg co drugi dzień, nie codziennie.

Kąpiel dla stóp

Kąpiel to sposób zarówno na pielęgnacje, jak i relaks dla naszych, zmęczonych po całym dniu wysiłku, stóp. Do większej miski wlej ciepłą, ale nie gorącą, wodę. Dodaj do niej preparat, który zawiera lawendę (ma ona zbawienny wpływ na stopy) i mocz stopy przez jakiś czas. Uważaj jednak, żeby skóra i paznokcie nie rozmiękły za bardzo — jest to ważne, by później móc poprawnie wykonać zabieg pielęgnacyjny paznokci i skórek.

Preparatem, który świetnie sprawdzi się podczas tej czynności, jest Verlaven. Zawiera on kwiat lawendy, olejek lawendowy i srebro koloidalne. Składniki te pomagają wzmocnić barierę ochronną skóry, zapobiegają mnożeniu się bakterii i grzybów i wspomagają regenerację naskórka. Dodatkowo srebro koloidalne niweluje stany zapalne skóry i zapobiega powstawaniu kolejnych, a olejek lawendowy delikatnie drażni powierzchnię skóry i rozszerza naczynia włosowate, regulując układ skórny.

Taką kąpiel możemy przygotowywać sobie 2-3 razy w tygodniu.

ZAMÓW PREPARAT VERLAVEN W PROMOCYJNEJ CENIE!

Pedikiur

Gdy stopy są już osuszone po kąpieli, czas zabrać się za pedikiur. Rozmiękczony naskórek wygładzamy drobnoziarnistą tarką lub pumeksem, a patyczkiem do pedikiuru odsuwamy skórki z paznokci. Następnie, przy pomocy kremu, wykonujemy masaż stóp – powolnymi, uciskającymi ruchami wmasowujemy krem w skórę.

Pielęgnacja stóp jest bardzo ważna. Pamiętajmy o tym, że tak samo jak ręce czy twarz, są one narażone na niekorzystnie działanie warunków atmosferycznych, ale także na niewygodne obuwie czy uciskające skarpetki. Warto poświęcić codziennie chwilę, by nasze stopy były zdrowe i wyglądały estetycznie w letnim obuwiu.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE