Wypadają ci włosy? Poznaj 5 możliwych przyczyn

Wypadają ci włosy? Poznaj 5 możliwych przyczyn

Zanim podpowiemy jak sprawić, byś zachwycała burzą zdrowych, gładkich i pięknych włosów, powinnaś wiedzieć, co wpływa na fakt, że wypadają, rozdwajają się i łamią. W większości przypadków nie jest to stan nieodwracalny, warto więc zawczasu zastosować się do kilku rad, by przez długi czas cieszyć się bujną fryzurą. Na kondycję naszych włosów ogromny wpływ mają czynniki zarówno zewnętrzne, jak i wewnętrzne. Często przerzedzanie się włosów ma wiele przyczyn i to właśnie ich połączenie oraz nasilenie którejś z nich powodują, że z dnia na dzień tracimy coraz więcej włosów. Za stan alarmowy specjaliści uważają utratę ok. 100 włosów dziennie.

Częste spinanie włosów osłabia ich strukturę

Niestety częste upinanie i ściąganie włosów gumkami bardzo osłabia strukturę mieszków włosowych. Te odpowiedzialne są za prawidłowe utrzymywanie cebulki włosa w skórze. Osłabione zatem nie mogą dobrze spełniać swojej funkcji, włosy powoli tracą więc swoją objętość. Warto zwrócić uwagę na to, by często pozwalać sobie na rozpuszczone włosy lub spinać je delikatnie i luźno.

Niewłaściwa pielęgnacja włosów

Kondycji włosa nie pomaga także lakier do utrwalania fryzury, gorące powietrze suszarki, lokówka, prostownica, a nawet niewłaściwie używane kosmetyki przeznaczone do włosów. Szampon i odżywkę dobieraj więc, biorąc pod uwagę stan twoich włosów, a także stan skóry głowy, bo to i jej zły stan w dużej mierze przyczynia się do problemów z włosami.

Stres szkodzi włosom

Podczas stresujących sytuacji twój organizm wydziela prolaktynę. To hormon, który sprzyja wypadaniu włosów. Znane są przypadki osób, które pod wpływem nagłego stresu straciły niemal wszystkie włosy. Miej więc na uwadze, że gdy jesteś w ciągłym napięciu, tracą także na tym twoje włosy. A ty tracisz włosy.

Dieta wpływa na stan włosów

Stare porzekadło mówi: „jesteś tym co jesz”. I wiele w tym prawdy, także i w tym przypadku. Brak w organizmie niezbędnych składników odżywczych osłabia i niszczy włosy. Dbaj, by twoja dieta była bogata w białko, żelazo oraz biotynę. To składniki niezbędne do właściwego odżywienia włosów, a tym samym ich dobrego wyglądu.

Czas po porodzie – hormony a włosy

Zmiany hormonalne, jakie zaszły w twoim organizmie podczas ciąży, powodują niestety utratę włosów. I to nie ze względu na fakt, iż zamartwiasz się nadmiernie, a z powodu hormonalnej burzy wywołanej ciążą oraz karmieniem.

To zaledwie kilka przyczyn wypadania włosów. I choć z pozoru wydają się błahe, to jednak skutecznie potrafią pozbawić nas bujnej fryzury. Warto więc działać, zanim problem na dobre pozbawi nas włosów. Na rynku dostępnych jest wiele preparatów, a Vitapil, ze względu na swój skład, jest specjalistą od włosów, który zyskał uznanie milionów konsumentów w Polsce. Jego skuteczność została doceniona zarówno przez użytkowników preparatu, jak i przez farmaceutów.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE

Więcej z tej tematyki:

Gęste Włosy: sposoby na szybki porost włosów
Ekspresowa Pielęgnacja Włosów: jak szybko odżywić włosy?
Trycholog: kiedy skorzystać z jego pomocy?
Włosy Clip In: nowoczesna metoda przedłużania
Krótkie Fryzury: modne i praktyczne