Wprowadź święta do domu dzięki własnym dekoracjom!

Wprowadź święta do domu dzięki własnym dekoracjom!

W gorączce zakupów, poszukiwania idealnych prezentów i przygotowywania perfekcyjnej kolacji dla całej rodziny bardzo łatwo zapomnieć o prawdziwym duchu Świąt. Żeby do tego nie dopuścić, wystarczy uruchomić nieco kreatywność i poświęcić kilka chwil w zaciszu własnego domu na przygotowanie niepowtarzalnych dekoracji, które nadadzą naszym czterem kątom prawdziwe świątecznego klimatu.

Świątecznie już od progu

Niezależnie od tego, czy nasze cztery kąty to dom jednorodzinny czy nieduża kawalerka, możliwości mamy nieskończenie wiele. A jako że świątecznych dekoracji nigdy za wiele, warto zacząć już od samych drzwi!

Na drzwiach zawieśmy piękną girlandę lub świąteczny wieniec. Do jego wykonania potrzebujemy drutu, który formujemy na kształt okręgu, a następnie układamy i przymocowujemy, za pomocą nitki lub ozdobnej wstążki, gałązki. Do zielonych gałązek dodajmy czerwoną gwiazdę betlejemską lub kilka niedużych, złotych bombek. Każdy, kto choć będzie przechodził obok naszego domu, na pewno zwróci na tę ozdobę uwagę.

Świeże gałązki sprawdzą się także w holu lub przedpokoju – dzięki nim po każdym przyjściu do domu będziemy witani wspaniałym zapachem. Urozmaicić je możemy np. światełkami albo szyszkami.

Święta w starym stylu

Jeżeli chcemy, aby choinka nabrała klimatu z lat naszego dzieciństwa, koniecznie, obok „sklepowych” bombek i światełek, zawieśmy na niej zrobione przez siebie ozdoby. Bez obaw – większość potrzebnych do nich składników znajdziesz… we własnej kuchni.

Jeszcze na kilka-kilkanaście dni przed Wigilią pokrój kilka pomarańczy na grubsze plastry i pozostaw do podsuszenia. Następnie nawlecz je na nitkę i rozwieś na gałązkach choinki – wspaniale ją w ten sposób ożywisz. Innym świetnym pomysłem na urozmaicenie naszej choinki jest zawieszenie na niej pozłacanych orzechów włoskich lub jabłek (najprostszy sposób – spryskanie ich złotą farbą w sprayu).

Nie zapominajmy również o maluchach, które odwiedzą nasz dom w bożonarodzeniowym okresie. Zaopatrzmy się w cukierki i czekoladki, które zawiesimy na niższych gałęziach – kilka z nich możemy schować nieco głębiej, dzięki czemu poszukiwania słodkości staną się kolejną wigilijną atrakcją.

Co jeszcze nada naszemu wnętrzu świątecznego klimatu? Dużo światła (światełka na ścianach, świeczki na stole, lampiony na półkach i na podłodze), naturalne akcenty (wiązanki z gałązek, pozłacane szyszki, pachnące laski cynamonu, jemioła czy ostrokrzew), ozdoby wykonane przez dzieci (papierowe bombki czy łańcuchy) i wielkie skarpety, zawieszone w okolicy choinki.

Słodkie dekoracje

Wszystkim Święta Bożego Narodzenia kojarzą się z syto zastawionym stołem i przepysznymi, domowymi słodkościami. Przyrządzając domowe wypieki, możemy przygotować kilka słodkich ozdób, które udekorują choinkę lub świąteczny stół. Ciasteczka z piernika w kształcie gwiazd, misiów czy serduszek sprawdzą się zarówno jako słodka przekąska do wigilijnej kolacji, alternatywa dla bombek (wystarczy przebić ciasteczko igłą i przeciągnąć nitkę), a także dodatek do prezentu dla bliskich. Kilka ozdobionych lukrem pierniczków (jeden z nich możemy nawet za pomocą specjalnych pisaków spożywczych przyozdobić imieniem obdarowywanej osoby) zapakujmy do ładnego woreczka lub torebeczki i wręczmy gościom, kiedy będą opuszczać nasz dom.

Potrzebujesz inspiracji? Zajrzyj do galerii poniżej:

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE