Wpływ herbaty na dobre samopoczucie

Wpływ herbaty na dobre samopoczucie

Dlaczego kubek ciepłego naparu może znacząco poprawić Twoje samopoczucie? Jakie sekrety kryje w sobie ten napój?

Magiczna moc herbaty

To, jak na Twoje samopoczucie wpływają poszczególne rodzaje herbat, zależy między innymi od zawartości L-teaniny. Jest to pochodna glutaminy i należy do grupy aminokwasów niebiałkowych. Dlaczego ta substancja ma zbawienny wpływ na Twój organizm? Przede wszystkim z łatwością pokonuje bariery i przedostaje się do mózgu, gdzie z kolei wpływa na neuroprzekaźniki. Tym samym wpływa na stężenie zarówno serotoniny, jak i dopaminy – są one odpowiedzialne za odczuwanie szczęścia. L-teanina, która występuje w dużych ilościach w herbatach zielonych, pomaga łagodzić stres i stymuluje fale alfa w mózgu, dzięki któremu możliwy jest relaks i wyciszenie bez uczucia senności.

Moc herbaty to nie tylko zawarte w niej związki chemiczne. Na to, że picie herbaty działa na Ciebie relaksująco, wpływa również sam nastrój i rytuał jej spożywania. Warto zadbać o odpowiednie warunki, aby wspomóc efekt odprężenia. Pomocne okazać się może przygaszone światło, świeczki i wygodne miejsce do jej spożycia.

Jakie herbaty warto pić na dobre samopoczucie?

Napary z roślin w formie herbat poprawiają samopoczucie nie tylko ze względu na zawartość L-teaniny. Mogą wspomóc leczenie i dbać o dobrostan organizmu. Wiele rodzajów, jak na przykład herbata zielona działa przeciwbakteryjnie, przeciwwirusowo i pomaga w pozbyciu się zanieczyszczeń z organizmu, co również ma pozytywny wpływ na Twoje ogólne samopoczucie.

Jeżeli nie lubisz lub z jakichś względów nie możesz pić kawy, ale jednocześnie potrzebujesz pobudzenia, z pomocą może przyjść biała herbata, która pobudza tak efektywnie, że może z powodzeniem zastąpić napoje kofeinowe. Pomaga w skoncentrowaniu się i posiada antyoksydanty zapobiegające rozwojowi komórek nowotworowych.

Herbat, które mają pozytywny wpływ na Twój organizm, jest mnóstwo. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć. Duży wybór znajdziesz na stronach, takich jak Big-Active.pl.

A R T Y K U Ł Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE