Weekendowa opieka zdrowotna w Krakowie – szybka pomoc w walce z chorobą

Weekendowa opieka zdrowotna w Krakowie – szybka pomoc w walce z chorobą

I nie chodzi już tylko o to, że zazwyczaj mamy na weekend wiele ciekawych planów. Większość przychodni i ośrodków zdrowia jest wtedy nieczynna, a prywatni lekarze… No cóż… Też mają weekend.
 

Jak sobie radzić samemu?

Istnieje kilka domowych sposobów na to, aby szybko się wykurować i przezwyciężyć chorobę. Przede wszystkim należy w tym czasie pozostać w domu i odpuścić sobie wszystkie wyjścia towarzyskie w miejsca, gdzie jest jeszcze więcej bakterii i zarazków. Na osłabiony organizm mogą one bowiem zadziałać z podwójną siłą i pogorszyć sytuację. Zaleca się pozostać w łóżku pod kocem i konkretnie się wygrzać. To naprawdę pomaga! Do tego rozgrzewająca kąpiel oraz ciepła herbata z dodatkiem miodu i cytryny. Po takiej dawce ciepła organizm na pewno szybciej się zregeneruje. Chyba każdy wie, że poza gorącą herbatą nic tak nie pomaga w walce z przeziębieniem jak domowy rosół. Nie dość, że rozgrzeje od środka ciało, to na dodatek zapewni mu solidną dawkę witamin, które pomogą w walce z wirusami.

Jeżeli boli cię gardło, warto załagodzić podrażnienie oraz szybko pozbyć się dyskomfortu. Pomogą Ci w tym produkty z dużą dawką witamin A i E, które doskonale nawilżą struny głosowe, łagodząc przy tym nieprzyjemne objawy. Mleko z miodem lub kanapki z grubą warstwą masła to solidny zastrzyk witamin.

Z bólem gardła często idzie w parze katar. Jest on, jak wiadomo, najbardziej osłabiającą dolegliwością i nieźle potrafi dać w kość. Lubi też utrzymywać się jeszcze przez długi czas po zakończeniu choroby. W celu pozbycia się męczącego kataru zaleca się robić inhalacje. Brzmi skomplikowanie? To bardzo proste. Wystarczy, że do gorącej wody w garnku dodasz majeranek. Następnie musisz pochylić się nad roztworem, przykryć głowę ścierką i wdychać parującą wodę. To naprawdę świetny sposób na walkę z katarem.

A co jeśli domowe sposoby zawiodą?

Jeśli jednak te wszystkie sposoby nie pomagają, konieczna jest wizyta u lekarza. Niedoleczone przeziębienie może nieść ze sobą bardzo niebezpieczne konsekwencje, takie jak zapalenie oskrzeli czy płuc. Warto dodać, że im wcześniej trafimy w ręce specjalisty, tym szybciej staniemy na nogi. W weekend jest to utrudnione, aczkolwiek istnieją specjalne miejsca, takie jak CMP – Centrum Medycyny Profilaktycznej, które pełnią dyżur również w czasie weekendu. Warto zatem skorzystać z ich usługi Weekendowa opieka zdrowotna w Krakowie, która obejmuje porady internistyczne, pediatryczne, zabiegi pielęgniarskie, konsultacje psychiatryczne i psychoterapeutyczne. W ramach tej usługi można zasięgnąć porady lekarza, który ustali sposób leczenia, wykona iniekcję, zmieni opatrunek, wystawi receptę, a w razie potrzeby również zwolnienie lekarskie.

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE