Wanna czy prysznic – co wybrać do łazienki?

Wanna czy prysznic – co wybrać do łazienki?

Podczas urządzania lub remontu łazienki często pojawia się pytanie dotyczące tego, czy zdecydować się na kabinę prysznicową czy też na wannę. Postanowiliśmy w jednym miejscu zebrać argumenty za i przeciw danemu rozwiązaniu i pomóc Wam podjąć decyzję, jeśli stajecie przed podobnym wyborem.

Dlaczego warto wybrać wannę?

Wanna będzie odpowiednim wyborem dla osób, które, przede wszystkim, mają na nią w łazience miejsce. Wanny niestety mają to do siebie, że zajmują nieraz nawet pół łazienkowej przestrzeni, jeśli więc pomieszczenie to jest niewielkie rozmiarowo, wanna niestety nie będzie trafionym wyborem. Oczywiście, wannę warto wybrać też wtedy, gdy nie wyobrażamy sobie życia bez długich, relaksujących kąpieli w pianie oraz gdy mamy maleńkie dziecko, którego wanienkę będziemy wstawiać właśnie do wanny.

Dlaczego warto postawić na prysznic?

Kabina prysznicowa zwykle wybierana jest przez osoby, które mają niewielkie łazienki. Kabiny zajmują mało miejsca, a reszta przestrzeni pozostaje do naszego użytku. Dzięki kabinom prysznicowym, nawet w małej łazience może zmieścić się jeszcze sporo rzeczy, takich jak pralka, zlew, kosz na brudną bieliznę, lustro, szafki na kosmetyki i wieszak na ręczniki. Prysznic warto wybrać również wtedy, gdy żyjemy w pośpiechu, a o odprężających kąpielach w wannie nawet nie mamy czasu pomyśleć.

A może tak kompromis?

Jeśli zupełnie nie możemy pogodzić obu powyższych stanowisk, bo np. pomimo szybkiego trybu życia, od czasu do czasu, kąpiel w pianie zapewniłaby nam potrzebną dozę relaksu, a i wielkość łazienki na to pozwala, warto postawić na trzecie rozwiązanie. Co to znaczy? W sprzedaży znajdziemy zarówno wanny z wbudowanym zestawem prysznicowym, a nawet z dołączoną kotarą, dzięki którym będziemy mogli wybierać, czy decydujemy się na szybki prysznic, czy relaksującą kąpiel. Z drugiej strony, jeśli wolelibyśmy sam prysznic, ale mamy małe dziecko, warto wybrać kabinę z pogłębionym i nieco większym niż standardowy, brodzikiem.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE