Wakacje w Hiszpanii – który region wybrać?

Wakacje w Hiszpanii – który region wybrać?

Jeżeli szukasz kraju europejskiego na tegoroczne wakacje, Hiszpania będzie idealnym wyborem. Podpowiadamy, w który region tego kraju najlepiej się wybrać.

Niepowtarzalny klimat Madrytu

W stolicy Hiszpanii poczujemy się jak w prawdziwym europejskim mieście – na każdym kroku spotkamy turystów z całego świata podziwiających liczne zabytki. To idealne miejsce dla osób preferujących aktywny wypoczynek w formie zwiedzania oraz poznawanie współczesnej Hiszpanii. Do obowiązkowych punktów programu należy m.in. Palacio Real – jeden z największych pałaców w Europie, a także słynna katedra, Teatro Real czy wreszcie plac Plaza de Oriente. Kolejnym miejscem, którego nie możemy przegapić, jest plac Puerta del Sol z tzw. kilometrem zero. To właśnie od niego liczone są odległości do wszystkich miejsc w całym kraju.

Andaluzja – miejsce z charakterem

Jeśli pragniesz przeżyć prawdziwą przygodę i poznać miejsca wyróżniające się bardzo specyficznym klimatem, najlepszym wyborem będzie Andaluzja. To właśnie w tym regionie położone są takie miasta jak Sewilla, Kordoba czy Granada, pełne zabytków łączących wpływy wielu różnych kultur. To właśnie tam czeka na nas tak ceniony dziś przez turystów folklor, długie wieczory spędzane przy flamenco oraz pieśni śpiewane przez gitanos, czyli andaluzyjskich cyganów. W niewielkich miejscowych barach tapas skosztujemy autentycznych lokalnych przysmaków. W zależności od tego, na jakich atrakcjach nam zależy, wybierzmy w biurze podróży optymalną dla siebie propozycję – na przykład wiele ciekawych pomysłów na wakacje w Hiszpanii all inclusive znajdziemy w ofercie Rainbow Tours.

Wyspy Kanaryjskie – dla miłośników plażowania

Wakacje oznaczają dla ciebie leniwe przeciąganie się na leżaku i cieszenie przyjemnymi promieniami słońca? Na Wyspach Kanaryjskich z pewnością znajdziesz wiele miejsca do plażowania, a dodatkowo zachwycą Cię urokliwe zatoczki, różnobarwny piasek czy egzotyczna roślinność. Warto jednak pamiętać, że oferują nam one znacznie więcej! Każda z wysp różni się nieco od siebie, a wszystkie posiadają unikalny krajobraz, związany z ich powulkanicznym pochodzeniem. Niepowtarzalne rezerwaty i parki narodowe, doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych (np. podwodnego alpinizmu), a także szeroki wybór miejsc stworzonych z myślą o całonocnym imprezowaniu – to wszystko czeka na nas na Wyspach Kanaryjskich.

Bez względu na to, jak lubisz spędzać czas, w Hiszpanii z pewnością odnajdziesz miejsce dla siebie. Warto korzystać z uroku tego pięknego państwa, znajdującego się przecież tak blisko.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE