Urządzenia do domowego treningu kardio

Urządzenia do domowego treningu kardio

Najlepsze efekty przynosi aktywność fizyczna na świeżym powietrzu, na przykład bieganie, jazda na rolkach lub rowerze. Jednak w okresie jesienno-zimowym taka forma ćwiczeń jest utrudniona. Mało kto ma tyle samozaparcia, by biegać w czasie deszczu lub mrozu. Na szczęście można trenować także w domu. Jest to możliwe dzięki wykorzystaniu odpowiedniego sprzętu do ćwiczeń.

Bieżnia elektryczna

Bez wątpienia większość osób, które regularnie biegaja, woli trening na świeżym powietrzu. Niestety czasami pogoda to uniemożliwia. Szczególnie trudnym okresem dla biegaczy jest zima. Trudno zmobilizować się do porannego biegania, gdy na dworze jest ślisko, zimno i ciemno. W takiej sytuacji niezastąpiona jest bieżnia elektryczna. Dzięki niej można trenować zawsze, gdy mamy na to ochotę. Nowoczesne urządzenia treningowe zapewniają doskonałe warunki do treningu.

Rower magnetyczny

Rower magnetyczny jest najnowocześniejszą odmianą klasycznego roweru treningowego. Dzięki zastosowaniu innowacyjnych rozwiązań jazda na nim jest płynna, przez co bardzo przypomina jadę na normalnym rowerze. Najnowsze modele rowerów stacjonarnych posiadają wiele ciekawych funkcji poprawiających wydajność treningu. Istnieje na przykład możliwość regulacji oporu, a nawet wyboru planu treningowego. Dużą zaletą ćwiczeń w domu jest to, że można je połączyć z innymi czynnościami, na przykład słuchaniem muzyki lub oglądaniem ulubionego serialu. Oczywiście trening w domu nigdy nie zastąpi jazdy w plenerze, ale jest świetnym sposobem na przygotowanie się do sezonu.

Orbitrek

Orbitrek jest treningowym urządzeniem eliptycznym. Jego zaletą jest to, że w czasie treningu obciąża stawy w dużo mniejszym stopniu niż bieżnia, a nawet rower treningowy. Nic więc dziwnego, że specjaliści zalecają korzystanie z orbitreka osobom, które mają problemy ze stawami. Ruch wykonywany w czasie ćwiczeń na orbitreku stanowi swego rodzaju połączenie biegania i jazdy na rowerze. Korzystanie z orbitreka ma też swoje wady. Okazuje się, że jest on mniej wydajny niż inne maszyny do ćwiczeń aerobowych.

Skakanka

Nie każdy może sobie pozwolić na zakup dużej maszyny do ćwiczeń. Urządzenia te nie należą do najtańszych, poza tym zajmują dużo miejsca w mieszkaniu. Na szczęście można skorzystać z prostego przyrządu do ćwiczeń jakim jest skakanka. Ćwiczenia na skakance wbrew pozorom nie należą do najprostszych, ale przynoszą naprawdę dobre rezultaty.

ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE