Uciążliwy kamień w toalecie – jak z nim walczyć?

Uciążliwy kamień w toalecie – jak z nim walczyć?

 Aby zwalczyć uciążliwy kamień w toalecie, trzeba zrozumieć, co go wywołuje. Dopiero zdając sobie sprawę z przyczyn jego powstawania, można kamień raz na zawsze usunąć.

Skąd się bierze kamień w toalecie?

Przyczyną powstawania kamienia jest przede wszystkim twarda woda. Niestety, w Polsce większość mieszkań zapewnia dostęp wyłącznie do tego typu wody.

Coraz więcej osób montuje dodatkowe filtry, aby woda była bardziej oczyszczona, jednak to dość duży wydatek. Z twardą wodą trzeba żyć. Ale nie oznacza to, że musimy godzić się na jej szkodliwe skutki.

Czym grozi kamień w toalecie?

Kamień to nie tylko defekt wizualny, który sprawia, że toaleta wygląda na zaniedbaną i brudną. To także czynnik, który uszkadza zarówno powierzchnię toalety, jak i rury. Chociaż twarda woda jest dobra dla ludzkiego organizmu (ze względu na wapń i magnez), to niestety źle wpływa na stan armatury.

Jak pozbyć się kamienia w toalecie?

Niewielki osad można z powodzeniem usunąć, stosując któryś z naturalnych środków czystości.

Popularnym środkiem, który może sporządzić właściwie każdy, jest roztwór sody oczyszczonej z wodą. Co ważne, soda nie tylko dezynfekuje, ale również dobrze radzi sobie z pleśnią.

Do wyczyszczenia kamienia z toalety można użyć także kwasku cytrynowego. Ma on właściwości silnie dezynfekujące i poradzi sobie ze zwykłym osadem. Podobnie działa też ocet. Należy jednak pamiętać, aby oba te produkty rozcieńczyć z wodą.

Jeśli naturalne środki nie radzą sobie z dużym nagromadzeniem kamienia, trzeba wybrać któryś z profesjonalnych produktów. Na szczęście na rynku można znaleźć ich bardzo dużo i dopasować wybór do własnych potrzeb.

Jak zapobiec kamieniowi?

Kamień nie pojawi się ponownie, jeśli toaleta będzie regularnie czyszczona. Ponadto warto zadbać o dodatkowe zabezpieczenie, korzystając z odpowiednich produktów. Przykładowo, General Fresh ma w swojej ofercie olejek, który nie tylko czyści powierzchnię muszli, ale również zabezpiecza ją przed osadzaniem się kamienia. Wybór takich produktów gwarantuje dłuższą czystość toalety i brak osadów.

 

 

A R T Y K U Ł  Z E W N Ę T R Z N Y

 

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE