Szczoteczki do zębów nowej generacji

Szczoteczki do zębów nowej generacji

Razem ze wzrostem świadomości dotyczącej higieny jamy ustnej, wzrasta też nasze technologiczne zapotrzebowanie. Producenci wychodzą naprzeciw tym potrzebom, tworząc coraz to nowsze rozwiązania. Dowiedz się więcej o jednym z nich.

Właściwa higiena jamy ustnej

Po każdym posiłku, jak zalecają stomatolodzy, powinno się umyć zęby i wypłukać jamę ustną odpowiednim płynem dezynfekującym, wytworzonym na bazie ziół. Jednak nie zawsze jest to możliwe, szczególnie gdy jesteśmy w podróży lub organizacja dnia nie pozwala na wykonanie tej czynności. Wtedy z pomocą może przyjść guma do żucia. Jest to jednak doraźny środek i nie powinien być nadmiernie stosowany, tym bardziej że niektóre produkty zawierają cukier lub inny środek słodzący, niekorzystnie działający na zęby.

Zdrowe zęby, zdrowy organizm

Ładne, równe zęby są niejako wizytówką, więc trzeba o nie dbać nie tylko ze względu na wygląd, ale również w trosce o zdrowie – zęby, które zostały dotknięte próchnicą, stanowią groźne ogniska bakterii, które wnikając do organizmu, mogą spowodować wiele ciężkich chorób, w tym choroby serca czy nerek.

Najpopularniejszym przyborem do higieny jamy ustnej jest szczotka do zębów. Szczoteczka manualna ma włosie wykonane z tworzywa sztucznego o różnym stopniu twardości, który każdy dobiera indywidualnie.

Soniczna szczoteczka do zębów

Nowoczesne szczoteczki soniczne do zębów

Zwykła szczoteczka nie zawsze bywa skuteczna – jej włosie nie dociera do odległych zakamarków jamy ustnej. Lepszym rozwiązaniem jest użycie szczoteczki elektrycznej, która dzięki drganiom o wysokiej częstotliwości pomoże skutecznie usunąć płytkę nazębną i resztki jedzenia z przestrzeni międzyzębowych. W latach osiemdziesiątych prawdziwym hitem na rynku akcesoriów do higieny jamy ustnej stała się szczoteczka soniczna.

Nie jest to bynajmniej nowy produkt – prototyp tego urządzenia został skonstruowany w latach trzydziestych ubiegłego wieku na potrzeby niepełnosprawnych i osób z problemami ortodontycznymi. Szczoteczka soniczna zbudowana jest z rękojeści, w której zamontowano akumulator i silnik, oraz główki z nylonowym włosiem. Urządzenie włącza się za pomocą przycisków umieszczonych na panelu sterowania, wbudowanym w rękojeść. Nowoczesne szczoteczki soniczne zostały zaopatrzone w kilka funkcji, posiadają timer, regulator częstotliwości drgań, a także czujnik nacisku.

Działanie urządzenia opiera się na drganiach o wysokiej częstotliwości, wywołanych falą dźwiękową, dzięki której można skutecznie rozbić płytkę nazębną oraz wyczyścić przestrzenie międzyzębowe.

ARTYKUŁ ZEWNĘTRZNY

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE