Sprzątanie bez detergentów: parownica

Sprzątanie bez detergentów: parownica

Myjka parowa lub parownica to bardzo proste i intuicyjne urządzenie, które umożliwia czyszczenie oraz sprzątanie bez użycia detergentów, ani jakichkolwiek środków czystości. Korzystając z parownicy potrzebujemy jedynie wody. Parownica zagotowuje ją w zbiorniku, a gorącą parę tłoczy do dyszy i wypuszcza na zewnątrz. Kto najbardziej skorzysta na zakupie myjki parowej i czy urządzenie to ma szansę zastąpić odkurzacz oraz mop?

Dla kogo myjka parowa?

Parownice umożliwiają czyszczenie bez detergentów, a nawet delikatnych czy ekologicznych środków czystości. Gorąca para wodna pod ciśnieniem rozpuszcza brud znajdujący się na rozmaitych powierzchniach i zabija bytujące na nich drobnoustroje. Z takiego rozwiązania powinni ucieszyć się zwłaszcza alergicy oraz rodziny z małymi dziećmi czy kobiety w ciąży. Parownica z pewnością przypadnie do gustu sympatykom środowiska naturalnego.

Parownica multizadaniowa

Zestawy myjek parowych zawierają zwykle różne elementy, pozwalające zarówno na mycie dużych powierzchni, takich jak podłogi czy okna, jak i czyszczenie wyposażenia łazienki oraz kuchni. Nadają się do mycia armatury łazienkowej, kabin prysznicowych, okapów, zlewozmywaków czy luster. Parownica ułatwia też czyszczenie podłóg (wodoodpornych), dywanów oraz okien. Z pewnością zastąpi więc mop i ścierkę, lecz nie… odkurzacz. Myjki parowe nie czyszczą z kurzu – eliminują jedynie brud przywierający do powierzchni.

Czy to się opłaca?

Parownice o wiele częściej wykorzystywane są w sprzątaniu przemysłowym niż w domach. Powodem może być ich cena – dobra parownica, mająca rozbudowany system zastosowań to koszt nawet ponad 1500 zł. W ofertach sklepów znajdziemy również parownice tańsze, ale mniej uniwersalne. Aby sprawdzić, czy polubimy sprzątanie myjką parową, można zajrzeć do wypożyczalni parownic, które trudnią się sprzedażą oraz wynajmem tego typu sprzętów.

Vitalogy
ADMINISTRATOR
PROFILE